Зелена красуне, живи! Закликали юннати на природоохоронному масово-виховному заході | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 27 - 29 листопада 2024 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно) *** до 29 листопада 2024 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2025» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 30 листопада 2024 року - подання матеріалів щодо участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** до 15 грудня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (заочно) *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 2024 року по 2029 рік - триває Всеукраїнський конкурс проєктів озеленення «Культура домівки»


Зелена красуне, живи! Закликали юннати на природоохоронному масово-виховному заході

Не рубай ялинку, бо ялинка плаче,

І у лісі хвоя запах віддає!

Не рубай ялинку, не рубай…

Хай вона росте!

Галина Коризма

Головне дерево новорічних свят – ялинка, прикрашена іграшками, гірляндами. Люди так звикли до цього атрибута, що забули про те, скільки це коштує нашій природі!

Щороку педагоги ЗОЕНЦ разом з юннатами закликають берегти зелену красуню. Так 20 грудня 2019 року проведено масово – виховний захід „Зелена красуне, живи!”. Його метою було формувати відчуття відповідальності за природу, як загальнолюдської цінності, та дбайливого ставлення до хвойних дерев. Для розвитку практичних навичок, з гуртківцями закладу провели майстер-клас з виготовлення новорічної листівки.

У заході брали участь всі юннати, які відвідують гуртки. Спочатку методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко розповіла про важливість охорони хвойних дерев у новорічний період та про шкоду, якої завдають люди природі, рубаючи вічнозелені красуні.

Своє слово на захист ялинки сказав і директор еколого- натуралістичного центру Олександр Геревич. Він ще раз закцентував увагу на тому, яке вагоме значення для планети Земля мають наші зелені друзі – ліси, де чи ненайсимволічнішими деревами є саме зимові красуні – ялинки.

Далі юннати розповіли про „легені планети” та виразно прочитали вірш „Зимова казка”, де головною героїнею є ялинка.

З цікавістю гуртківці переглянули і мультимедійну презентацію щодо охорони хвойних дерев, яку підготувала завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча

Весело й емоційно пройшла гра “Анаграма”, де вихованці правильно і швидко вгадували назви хвойних дерев.

Діти активно попрацювали і над виготовленням об’ємної листівки „Красуня ялинка”. Гуртківці доклали свою фантазію, творчість і у їхніх умілих руках вийшли неперевершені, чудові, казкові листівки-ялиночки.

Виготовленими власноруч вітальними листівками вихованці ЗОЕНЦ привітають з новорічно-різдвяними святами своїх рідних та друзів.

В рамках заходу з його учасниками проведено екскурсію дендропарком ЗОЕНЦ.

Юннати також залюбки оглянули конкурсні виставки „Новорічні композиції” та „Український сувенір”, що діють на базі екоцентру. Тут діти, розглядаючи творчі поробки учнів, переконались, що атмосферу таємничості та свята можна створити без зрубаної ялинки. Найкращі роботи будуть відправлені в Київ для участі у Всеукраїнських аналогічних виставках.
Крім того, після проведеного природоохоронного заходу гуртківці на все життя запам’ятають, що на їхні плечі в майбутньому лягає відповідальність оберігати та примножувати хвойні дерева у лісах рідного краю.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m 55tbet rp8888 hokiemas 66kbet a200m a200m