Відбувся щорічний екологічний конкурс до Дня Сіверського Дінця | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відбувся щорічний екологічний конкурс до Дня Сіверського Дінця

Коли ми чуємо ці слова, то одразу перед очима постає прозора гладь води, латаття, качечки… Ми пригадуємо, як влітку відпочивали, загорали на березі, плавали, плескалися в річці, яка ще з часів половців та печенігів несе свої води територією Харківської, Донецької та Луганської областей.

Але сучасні діти дуже спостережливі. Вони помічають різні негаразди, небезпеку для навколишньої природи.

Такі перші ознаки неправильного поводження оточуючих з головною артерією нашого регіону висвітили учні та вихованці закладів освіти східних областей України у своїх творчих роботах на щорічному екологічному конкурсі до Дня Сіверського Дінця, який проводить Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження». У 2019 році на конкурс було надано понад 800 творчих робіт від 100 навчальних закладів.

Серед них і роботи учнів загальноосвітніх шкіл Лиманської об’єднаної територіальної громади (НВК № 1, НВК «гімназія-ЗОШ І ст.», Шандриголівської ЗОШ, Рубцівської ЗОШ, ЗОШ № 2, ЗОШ № 3). Юні захисники природи у своїх фотографіях, малюнках, дослідженнях ставлять серйозні питання дорослим щодо недбайливого ставлення до Дінця: це, наприклад, і несанкціоноване сміттєзвалище у місцях ловлі риби, і залишене веселою компанією неприбраним місце відпочинку, і викинута молодими батьками в річку пластикова упаковка від дитячого харчування тощо.

Цими фактами діти обурені. Тому доводять, що природу рідного краю треба оберігати та охороняти.

Роботи з найзворушливішим змістом та найбільш влучними екологічними закликами посіли призові місця:

  • учні Шандриголівської ЗОШ: Барабаш Микола (у 3-х номінаціях), Саєнко Лілія (у 2-х номінаціях);
  • Погорелова Діана та Савченко Таміла (в 1 номінації);
  • учень НВК «гімназія- ЗОШ І ст.» Жувак Нікіта (в 1 номінації);
  • учениця ЗОШ № 3 Тендітна Поліна(в 1 номінації).

6 учнів НВК № 1 та 4 учні Шандриголівської ЗОШ отримали «Відзнаки» за нестандартний підхід до висвітлення проблем нашого регіону.

2 учнів ЗОШ № 2, 2 учнів Рубцівської ЗОШ та 6 учнів НВК № 1 мають Дипломи учасників.

Але головний виграш – розвиток у дітей та молоді екологічної свідомості та виховання потреби жити в злагоді з природою рідного краю. А рідний край – це широкі поля, смарагдові ліси, різнобарвні луки та наша ріка – красень Сіверський Донець.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ ВСІХ ДРУЗІВ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ!

Войтенко Олена Олександрівна – учитель-методист Лиманського НВК №1, член журі 13 конкурсу до Дня Сіверського Дінця

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet