ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Презентація в Хмельницькій ОУНБ навчального посібника «Україна-Русь vs Московія: настільна книга» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Презентація в Хмельницькій ОУНБ навчального посібника «Україна-Русь vs Московія: настільна книга»

21 лютого в Міжнародний день рідної мови прес-центри Хмельницької обласної державної адміністрації та обласної ради, Департамент освіти і науки ОДА з підвідомчими закладами освіти та Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека разом з автором і його сподвижниками – колегами й краєзнавцями, науковцями і студентами Хмельницького національного університету, Хмельницького університету управління і права та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії провели презентацію нового навчального посібника для учнівської і студентської молоді «Україна-Русь vs Московія: настільна книга», яка розкриває безперечно актуальну педагогічну проблему з формування національно-культурної ідентичності особистості на основі історичної правди в нинішніх соціально-політичних реаліях.

Автор посібника – Сергій Іванович Крамар, відомий на Хмельниччині краєзнавець і дослідник історичного минулого рідного краю, автор змістовних науково-популярних видань, кандидат юридичних наук, голова Господарського суду Хмельницької області, готуючи його до видання спільно з відомим у краї журналістом Олексієм Олександровичем Тимощуком, тісно співпрацював із місцевими, львівськими та столичними науковцями в галузях історії і права, педагогами та освітянами, яким не є байдужа доля України та патріотичне виховання підростаючого покоління в закладах освіти і сім’ях у контексті українського патріотизму, євроінтеграції та захисту рідного краю від російської агресії.

Видання готувалося у форматі спільного науково-освітнього проекту експериментального майданчика Національної академії педагогічних наук України, що діє на базі Хмельницького ОЕНЦУМ з 2014 року.

Навчальний посібник рецензований відомими українськими вченими та рекомендований до друку Інститутом проблем виховання НАПН України і Хмельницьким ОІППО, а надрукований у м. Хмельницькому в ТзОВ «Поліграфіст» (директор – Сергій Олександрович Федоченко) в кількості 2000 примірників за ціною 295,00 грн. за один примірник. Зазначений тираж примірників книг видання придбаний за бюджетні кошти, виділені Хмельницькому ОЕНЦУМ Хмельницькою обласною радою, що дає можливість забезпечити ним усі заклади освіти регіону безкоштовно, де він буде взятий на облік у бібліотеках.

Під час презентації видання Сергій Іванович розповів, що при написанні своєї праці він використав понад 200 наукових джерел історичного, етнографічного, філософського, культурологічного та історико-правового спрямування, що надало можливість дати вдалу характеристику назви нашої держави, толерантно висвітлив періоди взаємовідносин українського і російського народів та спрямував увагу на формування українцями власної ідентичності й відновлення історичної справедливості. У посібнику толерантно і ґрунтовно спростовуються великодержавні міфи й відверта брехня, на яких ґрунтуються владні інституції імперії та які нині породжують ворожнечу між українцями.

Важливим аспектом навчального посібника «Україна-Русь vs Московія: настільна книга» є те, що в ній проведено дослідження-порівняння двох діаметрально протилежних цивілізацій, двох світів на основі наявних сьогодні документальних матеріалів, виконаних літописцями, дипломатами, істориками, мандрівниками, юристами, художниками та іншими очевидцями історичних подій, які до недавнього часу мали специфічне трактування в російській історіографії з імперських позицій, або ж замовчувалося. Також він містить цікаві ілюстрації, архівні фотографії, змістовні авторські коментарі, які роблять книгу цікавою для читача.

Знаний подільський краєзнавець, доктор історичних наук, професор Лев Васильович Баженов, представляючи колектив наукових рецензентів видання відзначив, що історико-правова праця С.І. Крамара «Україна-Русь vs Московія: настільна книга» може бути використана в освітньо-виховному процесі закладів вищої освіти під час вивчення таких дисциплін як: «Історія України», «Історія української державності», «Культурологія», під час уроків і навчальних занять в системі загальної середньої та позашкільної освіти.

За згодою С.І. Крамара і С.О. Тимощука оцифрований у ТЗОВ «Поліграфіст» формат книги розміщений в електронній бібліотеці сайту Національного ЕНЦУМ та на сайті юннатів Хмельниччини і доступний в Інтернеті для всіх любителів науково-популярної літератури природничого й краєзнавчого змісту (див. за посиланням: https://nenc.gov.ua/?page_id=1083) та: https://drive.google.com/file/d/1lEdCmzRet4WuvmCogKy_IZZHZ2vwZ_3G/view.

Сподіваємось, що книга «Україна-Русь vs Московія: настільна книга», яку тепер від хмельницьких натуралістів отримає кожний заклад освіти всієї області та військовослужбовці на передовій, стане цікавим і змістовним джерелом знань про історію нашої держави для вчителів й школярів середніх і старших класів, вихованців позашкільних навчальних закладів, студентів і викладачів вузів, краєзнавців, військовослужбовців, слухачів військових академій, працівників вітчизняних і закордонних дипломатичних представництв, українських політиків.

 

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар