Новини науки: Скільки думок пролітає в голові людини кожен день? | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


Новини науки: Скільки думок пролітає в голові людини кожен день?

Канадські вчені розбили уявний потік думок на окремі складові і підрахували, скільки думок проноситься в голові людини щодня. Результати дослідження були опубліковані на сторінках журналу Nature Communications.
Джулі Ценг і Джордан Поппенк з Королівського університету Канади створили технологію, що дозволяє визначати межі між окремими думками на мапі активності головного мозку людини.
Метод аналізу візуалізацій мозкової активності, представлений вченими, показав, що є специфічні патерни-шаблони, які мозок генерує всякий раз, коли переключається між окремими думками.
“Схожі патерни мозок створює і для окремих думок. Нам вдалося розшифрувати деякі з них, але в цілому ідентифікація думок по цих патернах виглядає так само складно, як спроби вивчити нову мову з нуля. Занадто багато слів, занадто багато комбінацій. Тому ми пішли іншим шляхом – ми почали з вивчення “пунктуації” цієї мови, тобто, визначили межі між думками “, – говорить Ценг.
Порахувавши переходи між думками, виявлені на візуалізаціях мозкової активності добровольців, які взяли участь в дослідженні, вчені з’ясували, що в день в голові у середньостатистичної людини проноситься приблизно 6200 різних думок. Це можуть бути як думки в стилі “Що з’їсти на вечерю”, так і більш комплексні.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар