Новини науки: Найбільший птах у світі має розмах крила 3,7 метри | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Новини науки: Найбільший птах у світі має розмах крила 3,7 метри

За розмахом крил найбільші птахи пристосовані до ширяючого, далекого польоту. Мандрівний альбатрос є нинішнім рекордсменом, з максимально зареєстрованим розмахом крил 3,7 метри. Птах може парити над морем протягом декількох днів жодного разу не змахнувши крилами. Альбатроси дуже витривалі, і здатні до дуже тривалих перельотів. Їх великі крила і анатомія тіла пристосовані для планування за рахунок повітряних потоків з малими витратами енергії.

Але доісторичні тварини були ще більш вражаючими за своїми розмірами. Пелагорніс Сандерс (Pelagornis sandersi), птах, що жив 25 мільйонів років тому, мав передбачуваний розмах крил до 7,4 метри. Як і альбатроси, він, ймовірно, піднімався в повітря, збігаючи вниз по схилу під зустрічним вітром або стрибаючи зі скель. Однак навіть він був карликом у порівнянні з деякими птерозаврами, літаючими рептиліями часів динозаврів. Найбільшим з виявлених досі є Кецалькоатль Нортроп (Quetzalcoatlus northropi), який, можливо, важив більше 200 кілограм і мав розмах крил до 11 метрів. Він був такий же широкий, як літак “Sessna-172”. Комп’ютерне моделювання показало, що Q. northropi міг літати зі швидкістю 130 км на годину і залишатися в повітрі до 10 днів, повідомляє Science Focus.

Джерело: https://lenta.ua/biologi-nazvali-samuyu-bolshuyu-ptitsu-v-mire-65834/


 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар