Проведено науково-просвітницьку практику на базі Запорізького дитячого ботанічного саду | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Проведено науково-просвітницьку практику на базі Запорізького дитячого ботанічного саду

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 30 жовтня 2015 року №721/0/212-15 „Про проведення науково-просвітницьких практик природоохоронного спрямування для кращих юннатів закладів освіти Дніпропетровської області”, з метою підтримки та стимулювання самовдосконалення обдарованих та талановитих дітей, заохочення учнів до проведення природоохоронної та дослідницької діяльності, формування екологічного мислення та почуття національної гідності та патріотизму 11 листопада 2015 року були проведені науково-просвітницька практика на базі Запорізького дитячого ботанічного саду та екскурсія до Національного заповіднику о. Хортиця.

У практиці та екскурсійній програмі взяли участь 40 дітей – вихованців комунального закладу освіти „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО „ОЕНЦДУМ”), учнів комунальних закладів освіти „Середня загальноосвітня школа №76”, „Навчально-виховний комплекс №111“, „Середня загальноосвітня школа №62”, „Середня загальноосвітня школа № 31” Дніпропетровської міської ради, Синельниківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 5.

У Запорізькому дитячому ботанічному саді вихованці КЗО „ОЕНЦДУМ”, ознайомилися з різноманітними рослинами ботанічного саду: реліктовими деревами – гінкго дволапатевим та тисом ягідним, хвойними рослинами – метасеквоєю, сосною сибірською, подушкоподібною ялиною.

Юннати отримали багато нової інформації про оранжерейні рослини: банан, ковбасне дерево, різні види сукулентів, орхідей.

Учасники науково-просвітницької практики здійснили прогулянку по дендропарку ботанічного саду, звернули увагу на дуб червоний, березу повислу, магонію падуболисту, різні види барбарису.

Юннати довідалися про особливості біології, умов вирощування, ареали природного розповсюдження багатьох рослин закритого та відкритого ґрунту, отримали рекомендації щодо науково-дослідницької роботи.

З метою патріотичного виховання дітей, формування почуття пошани та гордості за славну історію війська запорізького, ознайомлення з традиціями українського козацтва, сприяння збереженню та розвитку національних військових і обрядово-побутових традицій українців в межах музейної педагогіки відбулося відвідування історико-краєзнавчого музею українського козацтва на о.Хортиці.

Учні дослідили видовий склад рослинності території острова, побачили старовинні укріплені редути, захисний вал, гарматницю, будинок гетьмана та головного писаря. Хлопці з зацікавленням слухали про ставлення козаків до зброї. Дівчат зацікавив процес виготовлення борошна з зерна, деякі мали змогу навіть покрутити жорна.

Науково-просвітницька практика та екскурсійна програма були цікавими та змістовними, сприяли поглибленню знань учнів щодо різноманітності рослинного покриву природних зон світу, формуванню почуття любові до рідної землі, поваги до історичного минулого України.

Колекція сукулентів Запорізького ботанічого саду

Колекція сукулентів Запорізького ботанічого саду

Екскурсія по ботанічному саду

Екскурсія по ботанічному саду

Славетний о. Хортиця

Славетний о. Хортиця

На січі

На січі

На захисних редутах о. Хортиця

На захисних редутах о. Хортиця

Куточок тропічного лісу ботанічного саду

Куточок тропічного лісу ботанічного саду

Заступник директора з виховної роботи М.Б.КУЗЬМЕНКО

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар