Берегти ялинку вчаться і наймолодші юннати ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** до 15 квітня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** 15 - 17 квітня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності «Енергія і середовище»(очно) *** 15 - 17 квітня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" (змішаний формат) *** 26 - 28 квітня 2025 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2025 році (очно) *** 29 квітня - 01 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 15 січня по 25 травня 2025 року - триває участь у Всеукраїнському освітньому проєкті «Хочу стати полярником» (змішаний формат) *** з лютого по травень 2025 року - триває науково-освітній проєкт «Арт-простір допитливого природознавця» у 2024/2025 навчальному році (заочно) *** 13 - 15 травня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 13 - 15 травня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (змішаний формат) *** 15 - 30 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 20 травня 2025 року - надсилаються роботи на Всеукраїнський конкурс святкового короваю «100 років НЕНЦ – епоха натуралістів» (заочно) *** 20 - 22 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Арт-виставка горщечкових рослин до відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) ***


Берегти ялинку вчаться і наймолодші юннати ЗОЕНЦ

Прийшла зима. Наближення Нового Року все відчутніше. А головне дерево свята, звичайно ж, ялинка, прикрашена іграшками, гірляндами, мішурою, створює особливий піднесений настрій. Але щороку після новорічних свят  спостерігаємо, як біля сміттєвих баків валяються дерева, які нещодавно прикрашали будинки і радували дітей. Правда ж,  сумно?  Тому ми вирішили до настання новорічних свят привернути увагу дітей щодо цієї проблеми – збереження лісових красунь.

На занятті гуртка „Природа рідного краю”, що проводиться на базі Ужгородського закладу дошкільної освіти №36, маленькі юннати дізналися про значення в  природі хвойних дерев та про те, чому не можна їх рубати. Адже це легені планети і одні з найбільших утримувачів вологи в ґрунті.

Одним із варіантів збереження дерев є використання штучних ялинок. Цікаво, що в європейських країнах така ялинка значно дешевша від „живої”. Справа в тому, що виростити ялинку  непросто. На це йде не менше 10-ти років. А створити святковий настрій можна і без зрубаної ялинки, наприклад, використавши її гілки та різнокольорові новорічні прикраси.    Таким чином подбаємо про природу і матимемо святковий настрій.

Вихованці гуртка зобразили разом зі мною, його керівницею Іриною Сергіївною Катрич, вічнозелену красуню на білому  папері, а потім прикрасили її різнобарвними кульками. Іграшки на паперовій ялинці кожний малий натураліст малював сам. Так діти  проявляли свою творчість та фантазію і вчилася оберігати природу. В результаті вийшло справжнє ялинкове свято.

А потім  дошкільнята із задоволенням милувалися своєю ялиночкою,  яку не зрубали у лісі, а зробили власноруч.

Ірина Катрич, керівниця гуртка „Природа рідного краю”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



APServer