Берегти ялинку вчаться і наймолодші юннати ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Берегти ялинку вчаться і наймолодші юннати ЗОЕНЦ

Прийшла зима. Наближення Нового Року все відчутніше. А головне дерево свята, звичайно ж, ялинка, прикрашена іграшками, гірляндами, мішурою, створює особливий піднесений настрій. Але щороку після новорічних свят  спостерігаємо, як біля сміттєвих баків валяються дерева, які нещодавно прикрашали будинки і радували дітей. Правда ж,  сумно?  Тому ми вирішили до настання новорічних свят привернути увагу дітей щодо цієї проблеми – збереження лісових красунь.

На занятті гуртка „Природа рідного краю”, що проводиться на базі Ужгородського закладу дошкільної освіти №36, маленькі юннати дізналися про значення в  природі хвойних дерев та про те, чому не можна їх рубати. Адже це легені планети і одні з найбільших утримувачів вологи в ґрунті.

Одним із варіантів збереження дерев є використання штучних ялинок. Цікаво, що в європейських країнах така ялинка значно дешевша від „живої”. Справа в тому, що виростити ялинку  непросто. На це йде не менше 10-ти років. А створити святковий настрій можна і без зрубаної ялинки, наприклад, використавши її гілки та різнокольорові новорічні прикраси.    Таким чином подбаємо про природу і матимемо святковий настрій.

Вихованці гуртка зобразили разом зі мною, його керівницею Іриною Сергіївною Катрич, вічнозелену красуню на білому  папері, а потім прикрасили її різнобарвними кульками. Іграшки на паперовій ялинці кожний малий натураліст малював сам. Так діти  проявляли свою творчість та фантазію і вчилася оберігати природу. В результаті вийшло справжнє ялинкове свято.

А потім  дошкільнята із задоволенням милувалися своєю ялиночкою,  яку не зрубали у лісі, а зробили власноруч.

Ірина Катрич, керівниця гуртка „Природа рідного краю”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet