Прийшла зима. Наближення Нового Року все відчутніше. А головне дерево свята, звичайно ж, ялинка, прикрашена іграшками, гірляндами, мішурою, створює особливий піднесений настрій. Але щороку після новорічних свят спостерігаємо, як біля сміттєвих баків валяються дерева, які нещодавно прикрашали будинки і радували дітей. Правда ж, сумно? Тому ми вирішили до настання новорічних свят привернути увагу дітей щодо цієї проблеми – збереження лісових красунь.
На занятті гуртка „Природа рідного краю”, що проводиться на базі Ужгородського закладу дошкільної освіти №36, маленькі юннати дізналися про значення в природі хвойних дерев та про те, чому не можна їх рубати. Адже це легені планети і одні з найбільших утримувачів вологи в ґрунті.
Одним із варіантів збереження дерев є використання штучних ялинок. Цікаво, що в європейських країнах така ялинка значно дешевша від „живої”. Справа в тому, що виростити ялинку непросто. На це йде не менше 10-ти років. А створити святковий настрій можна і без зрубаної ялинки, наприклад, використавши її гілки та різнокольорові новорічні прикраси. Таким чином подбаємо про природу і матимемо святковий настрій.
Вихованці гуртка зобразили разом зі мною, його керівницею Іриною Сергіївною Катрич, вічнозелену красуню на білому папері, а потім прикрасили її різнобарвними кульками. Іграшки на паперовій ялинці кожний малий натураліст малював сам. Так діти проявляли свою творчість та фантазію і вчилася оберігати природу. В результаті вийшло справжнє ялинкове свято.
А потім дошкільнята із задоволенням милувалися своєю ялиночкою, яку не зрубали у лісі, а зробили власноруч.
Ірина Катрич, керівниця гуртка „Природа рідного краю”