Проєкт «Проблема взаємин у системі “людина-природне довкілля” у творчому доробку Лесі Українки» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Проєкт «Проблема взаємин у системі “людина-природне довкілля” у творчому доробку Лесі Українки»

З нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки вихованці та вихованки гуртків екологічного профілю Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, учнівство спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м.Києва Дмитро Білий, Лада Бабич, Роман Віник, Аліна Карпова, Мілана Коврак, Ольга Заключенко, Іванна Войта, Марія Малиш презентували дослідницький проєкт «Проблема взаємин у системі “людина-природне довкілля” у творчому доробку Лесі Українки».

Проєкт — результат тривалого вивчення літературної спадщини поетеси. Юні екологи намагалися осмислити художньо-інтелектуальні зусилля мисткині щодо актуалізації проблеми зміни стилю людини у своїх взаєминах із довкіллям.

“Зразком гармонійного співіснування людини і природи є образ дядька Лева у драмі-феєрії “Лісова пісня” (1911 р.)”, — зазначили юні дослідники. Він знає присяги лісові, секрети співмешкання з лісовими істотами. Екологічна компетентність дядька Лева у ставленні до природи координує його господарську діяльність, визначає спосіб життя, мислення, екологічно доцільну поведінку та вчинки. Дядько Лев є частиною природи, він любить її, свідомий власної відповідальності за стан довкілля, прагне жити у злагоді з природою, звертається до неї за допомогою у відновленні перерваного через матеріальні проблеми духовного зв’язку з природним довкіллям.

Читання художніх й публіцистичних творів видатної письменниці заохочує запозичувати в неї натхнення до пошуку гармонійних взаємин людини і природи, збереження природного довкілля, любов до рідного краю.

 

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар