Дідова шпаківня та День зустрічі птахів хмельницькими школярами | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


Дідова шпаківня та День зустрічі птахів хмельницькими школярами

Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» популярна серед школярів та юннатів Хмельниччини, які активно долучаються до проведення її заходів. Юні природолюби 2-Б класу Хмельницького НВК № 31 разом зі своєю улюбленою вчителькою Лесею Олександрівною Шевчук дружно долучились до проведення Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» (більш детально див. відео участі дітей в Акції за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1425379947577992/permalink/3881154745333821/).

Варто відзначити, що Леся Олександрівна в 2019 році увійшла у ТОП-50 кращих вчителів України Національної премії для вчителів-агентів освітянських змін Global Teacher Prize Ukraine. Вона постійно творчо експериментує з різними формами й методами проведення уроків і їх тематикою, значну увагу приділяючи природоохоронній та екологічній тематиці, збереженню навколишнього середовища, формування в учнів природоохоронного світогляду й екологічної культури.

Дітки ще достатньо маленькі, щоб самостійно виготовити затишні «будинки» для пернатих друзів, але дідусь Івасика Демчука допоміг і в них вийшла досконала шпаківня, у якій зможе поселитися сімейка шпаків. Для птахів – це безпека, дім, прихисток, для скверу – захист від комах-шкідників.

Під керівництвом учительки діти проводили в школі День зустрічі птахів, долучаючись до розміщення пташиної хатинки для їх пернатих друзів, уважно споглядали за процесом вивішування шпаківні на березу, допомагали її піднести і подати їх дорослому помічнику, адже розвішування шпаківень здійснюється на висоті 2 метрів і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику, тому цю справу доручили технічному працівнику НВК.

Після того, як шпаківня була закріплена ним на березі, діти піснями й таночками дружно закликали птахів до новосілля.

Зі слів Лесі Олександрівни діти дізналися, що шпаки – комахоїдні птахи, справжні природні вороги шкідників лісу, які одними із перших повертаються із теплих країв на батьківщину, знищують шкідливих комах та їх личинок. А ще вони довідалися, що більша частина птахів нашого краю є перелітними і з приходом весни вони повертаються на насиджені місця.

У березні прилітають хижі птахи шуліки, наприкінці квітня прилітають ластівка і соловейки, останніми прилітають серпокрильці.

Розвішування шпаківень використовується ще з давніх часів, адже це гарний метод приваблювання птахів у наші сади, місцеві парки та ліси і своєрідний метод біологічної боротьби зі шкідниками дерев.

Виготовлення та розвішування годівничок і шпаківень, штучних гнізд – це найкращий спосіб оселити птахів у лісах, парках, скверах та садках для захисту їх від шкідників.

Діти довідалися, що в шпаківні можуть оселятись не лише шпаки, а й синиці, плиски, мухоловки, сови, горобці. Штучні гніздівлі не тільки дозволяють привабити в них птахів, а також допомагають підвищити рівень виживання їх потомства.

Сподіваємось, що після такої активної участі в Акції, вихованці Лесі Олександрівни не будуть байдужими до природи рідного краю і в майбутньому самостійно допомагатимуть пернатим друзям, закликаючи інших берегти пташок!

 

                                                        За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар