Дідова шпаківня та День зустрічі птахів хмельницькими школярами | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Дідова шпаківня та День зустрічі птахів хмельницькими школярами

Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» популярна серед школярів та юннатів Хмельниччини, які активно долучаються до проведення її заходів. Юні природолюби 2-Б класу Хмельницького НВК № 31 разом зі своєю улюбленою вчителькою Лесею Олександрівною Шевчук дружно долучились до проведення Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» (більш детально див. відео участі дітей в Акції за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1425379947577992/permalink/3881154745333821/).

Варто відзначити, що Леся Олександрівна в 2019 році увійшла у ТОП-50 кращих вчителів України Національної премії для вчителів-агентів освітянських змін Global Teacher Prize Ukraine. Вона постійно творчо експериментує з різними формами й методами проведення уроків і їх тематикою, значну увагу приділяючи природоохоронній та екологічній тематиці, збереженню навколишнього середовища, формування в учнів природоохоронного світогляду й екологічної культури.

Дітки ще достатньо маленькі, щоб самостійно виготовити затишні «будинки» для пернатих друзів, але дідусь Івасика Демчука допоміг і в них вийшла досконала шпаківня, у якій зможе поселитися сімейка шпаків. Для птахів – це безпека, дім, прихисток, для скверу – захист від комах-шкідників.

Під керівництвом учительки діти проводили в школі День зустрічі птахів, долучаючись до розміщення пташиної хатинки для їх пернатих друзів, уважно споглядали за процесом вивішування шпаківні на березу, допомагали її піднести і подати їх дорослому помічнику, адже розвішування шпаківень здійснюється на висоті 2 метрів і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику, тому цю справу доручили технічному працівнику НВК.

Після того, як шпаківня була закріплена ним на березі, діти піснями й таночками дружно закликали птахів до новосілля.

Зі слів Лесі Олександрівни діти дізналися, що шпаки – комахоїдні птахи, справжні природні вороги шкідників лісу, які одними із перших повертаються із теплих країв на батьківщину, знищують шкідливих комах та їх личинок. А ще вони довідалися, що більша частина птахів нашого краю є перелітними і з приходом весни вони повертаються на насиджені місця.

У березні прилітають хижі птахи шуліки, наприкінці квітня прилітають ластівка і соловейки, останніми прилітають серпокрильці.

Розвішування шпаківень використовується ще з давніх часів, адже це гарний метод приваблювання птахів у наші сади, місцеві парки та ліси і своєрідний метод біологічної боротьби зі шкідниками дерев.

Виготовлення та розвішування годівничок і шпаківень, штучних гнізд – це найкращий спосіб оселити птахів у лісах, парках, скверах та садках для захисту їх від шкідників.

Діти довідалися, що в шпаківні можуть оселятись не лише шпаки, а й синиці, плиски, мухоловки, сови, горобці. Штучні гніздівлі не тільки дозволяють привабити в них птахів, а також допомагають підвищити рівень виживання їх потомства.

Сподіваємось, що після такої активної участі в Акції, вихованці Лесі Олександрівни не будуть байдужими до природи рідного краю і в майбутньому самостійно допомагатимуть пернатим друзям, закликаючи інших берегти пташок!

 

                                                        За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d