
26 квітня виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Під час аварії в атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.
На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія.
Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
Аварія спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше – трагедія забрала та покалічила людські невинні життя.
З метою збереження пам’яті про катастрофу керівники гуртків комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради через дистанційні форми зв’язку довели до дітей інформацію про Чорнобильську трагедію і запропонували гуртківцям підготувати тематичні малюнки.
Матеріали розміщено за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1SLmGQLhzttf7qwIR1NQu3yFUyhcJVOaT?usp=sharing