«Зелений щит 2021» звітує | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


«Зелений щит 2021» звітує

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації від 10.06. 2021 р. №91, з 22 по 25 червня на Луганщині була проведена ХХV обласна еколого-натуралістична експедиція «Зелений щит 2021», яка була присвячена 30-річчю Незалежності України.

Експедиція проводилась в мальовничому куточку області, на Кремінщині, яка поправу зветься «зеленою оазою Донбасу».

Ця експедиція проводилась після довготривалої семирічної перерви, викликаною подіями 2014 року. В роботі експедиції взяли участь 20 активістів екологічного руху Луганщини з трьох селищних та двох міських громад. Тематика цьогорічної експедиції «Допоможемо відродити ліси Луганщини!», обрана не випадково. Луганська область у 2020 році зазнала значних лісових пожеж. Учасникам експедиції додало натхнення і те, що напередодні експедиції вийшов Указ Президента України від 7 червня 2021 року №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». І вже в перший день роботи експедиції діти зустрілись з керівником найбільшого на Сході України Кремінського державного лісомисливського господарства Андрєєвим Володимиром Валерійовичем, який докладно виклав всі аспекти лісової справи в нашій області, провів екскурсію типовими лісовими масивами Кремінщини.

До вечора діти успіли відвідати лісове озеро Підпісочне, яке є старицею річки Сіверський Донець, провести екологічний квест та вечір знайомств.

Наступного дня, на проведення гідрологічних досліджень та біотестування озера Підпісочного, до юних екологів завітало обласне телебачення. Як і очікували, озеро виявилось помірно забрудненим, переважно органічними речовинами, але придатним для купання. Після обіду для юних натуралістів була проведена екскурсія «Лісові аптека» з вивчення лікарських рослин. Потім були різноманітні ігри, вікторини. Учасники «Зеленого щита» познайомились з іншими дітьми, які також знаходились на території туристично-оздоровчого комплексу «Лісова казка». Це були діти з вразливих категорій та з сімей внутрішньо-переміщених осіб (ВПО), для яких проводився тренінг зі здорового способу життя. Тож дітям було про що спілкуватись. Цього ж дня, вночі, були організовані астрономічні спостереження, що також не є на заваді юним природо охоронцям.

24 червня до табору завітав директор Національного парку «Кремінські ліси» Проскурніков Євген Юрійович та головний лісничий парку. Крім змістовної розповіді про цілі та завдання роботи Національного парку «Кремінські ліси», діти узнали дуже багато з історії цього краю. Також була досягнута домовленість, що юні натуралісти Луганщини стануть волонтерами цього парку, допоможуть у дослідженнях та дотриманні режиму у рекреаційній зоні. Після обіду відбулись установчі збори Луганської обласної дитячої громадської екологічної організації (ЛО ДГЕО) «Світанкова країна», яка стала наступницею ЛО ДГЕО «Світанок України», яка працювала в області у період 2001-2014 рік. На цих зборах, крім суто процедурних моментів, було прийняте звернення до всіх юних природо охоронців України, яке буде передане при проведенні Всеукраїнського збору Дитячого екологічного парламенту в місті Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 5-7 липня 2021 року. І цього ж дня для дітей були проведене заняття з вивчення розмірів рослин «Велетні природи», яке організував досвідчений педагог – біолог Сергій Іванов.

Серед цього насиченого чотирьохденного збору знайшлось місце і для відпочинку, різноманітних забав. Навіть «юннатівський вогник» у спеціально обладнаному місці організували.

На завершенні експедиції діти висловили побажання частіше і довше проводити такі заходи, більше планувати дослідницької та практичної роботи, а ще побачити різні куточки природи, як рідної Луганщини, так і всієї України. І це дуже добре, бо справжні юні натуралісти повинні як найчастіше бувати в природі.

«Зелений щит 2021» задав гарного старту юннатівському літу на Луганщині. Попереду у юних натуралістів області:

  • участь у трьох тематичних змінах на базі Всеукраїнського табору «Юннат» (м. Київ);
  • обласний тренінг з гідрологічних досліджень малих річок (22 липня, м. Кремінна, р. Красна);
  • участь у Науково-освітньому проекті «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»;
  • проведення польових досліджень степових угруповань області;
  • робота учнівських лісництв влітку та багато інших заходів в офлайн- форматі, за яким так скучили юннати.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар