Запровадив Всесвітній день захисту тварин в Берліні у 1925 році німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку свято відзначалося 24 березня, але з 1929 року було перенесене на 4 жовтня.
При цьому варто зауважити, що ідею письменника спершу підтримали лише у Німеччині, Австрії, Швейцарії та Чехословаччині. Проте у травні 1931 року міжнародний конгрес прихильників руху офіційно затвердив 4 жовтня Всесвітнім днем тварин. І відтоді щороку кількість країн, у яких його відзначають, зростає. Так, у 2008 році заходи до цього дня проводилися у 66 країнах.
Мета свята полягає у:
- сприянні обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються;
- визнанні ролі представників фауни у житті людини;
- покращенні зв’язку між людиною та дикою природою;
- просуванні програми дій задля добробуту видів.
Відзначення Всесвітнього дня тварин – це нагода вчергове нагадати про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. А захищати представників фауни дійсно необхідно, і, в першу чергу, захищати від діяльності людини.
За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років популяція тварин у лісах планети скоротилася більше ніж удвічі. Найбільш вразливими категоріями, за спостереженням науковців, є амфібії, наприклад, жаби, а також ссавці, зокрема, мавпи та лісові слони. Скорочення кількості диких видів відбувається через втрату середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ РЕКОМЕНДУЄ ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ ОБЛАСТІ ПРОВЕСТИ ТИЖДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН, ОРГАНІЗУВАТИ ТЕМАТИЧНІ БЕСІДИ ПРО ЗНАЧЕННЯ ТВАРИН В ЖИТТІ ЛЮДИНИ І В НАВКОЛИШНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ, ЗУСТРІЧІ З ВЧЕНИМИ ТА СПЕЦІАЛІСТАМИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ТА ПРИМНОЖЕННЯ ТВАРИННОГО СВІТУ РІДНОГО КРАЮ.