Юннати вшанували пам’ять видатного українця Богдана Гаврилишина посадкою саджанця дуґласії | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати вшанували пам’ять видатного українця Богдана Гаврилишина посадкою саджанця дуґласії

Два роки тому Верховна Рада України встановила 19 жовтня, у день народження Б. Д. Гаврилишина, Всеукраїнський День відповідальності людини. Богдан Гаврилишин – автор „Декларації відповідальності людини”.

З метою гідного вшанування пам’яті видатного українця Богдана Дмитровича, 13 жовтня на засіданні методичного дня Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, поінформував педагогів про День відповідальності людини та відзначення Дня пам’яті автора Декларації. Директор ознайомив присутніх з біографією Б. Д. Гаврилишина та його Декларацією, особливо, звернувши увагу на пункти 12 (До довкілля), 13 (До країн) та 14 (До майбутніх поколінь).

А 19 жовтня педагоги та юні натуралісти провели природоохоронну акцію, спрямовану на поліпшення стану довкілля, зокрема, висадили пам’ятне дерево в дендропарку ЗОЕНЦ на честь Богдана Дмитровича Гаврилишина – хвойного саджанця, вирощеного з насіння столітньої дугласії, якого подарували ЗОЕНЦ колеги-лісівники з Кам’яницького лісництва.

Дугласія псевдотсуга – рід хвойних дерев родини соснових. Це унікальне високоросле дерево, що має конічну крону з горизонтально розташованими гілками. Перевагою цієї рослини є м’яка, ніжна хвоя кольору свіжої весняної зелені, з приємним цитрусовим ароматом. Зазвичай живе дерево понад 500 років, зрідка до 1000 і більше.

Висаджування дерева дуже символічно, адже, де б у світі не опинявся, Богдан Гаврилишин, як і дерево, тримав коріння глибоко в українській землі, гіллям же дивлячись на весь світ. До того ж, саме хвойний саджанець найкраще передає сутність такої великої людини, яким був Богдан Дмитрович. Дугласія – велична, міцна духом рослина, яка символізує довговічність, повноту життя, непохитність. Чітку паралель можна провести із тим, яким за життя був Богдан Дмитрович і як до нього ставились люди.

Протягом 13-20 жовтня всіма керівниками гуртків безпосередньо в ЗОЕНЦ та у гуртках, які працюють за межами закладу в Хустському районі проведено виховні години і бесіди на тему: „Відповідальність починається з тебе”.

Відділ організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76