Юннати вшанували пам’ять видатного українця Богдана Гаврилишина посадкою саджанця дуґласії | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати вшанували пам’ять видатного українця Богдана Гаврилишина посадкою саджанця дуґласії

Два роки тому Верховна Рада України встановила 19 жовтня, у день народження Б. Д. Гаврилишина, Всеукраїнський День відповідальності людини. Богдан Гаврилишин – автор „Декларації відповідальності людини”.

З метою гідного вшанування пам’яті видатного українця Богдана Дмитровича, 13 жовтня на засіданні методичного дня Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, поінформував педагогів про День відповідальності людини та відзначення Дня пам’яті автора Декларації. Директор ознайомив присутніх з біографією Б. Д. Гаврилишина та його Декларацією, особливо, звернувши увагу на пункти 12 (До довкілля), 13 (До країн) та 14 (До майбутніх поколінь).

А 19 жовтня педагоги та юні натуралісти провели природоохоронну акцію, спрямовану на поліпшення стану довкілля, зокрема, висадили пам’ятне дерево в дендропарку ЗОЕНЦ на честь Богдана Дмитровича Гаврилишина – хвойного саджанця, вирощеного з насіння столітньої дугласії, якого подарували ЗОЕНЦ колеги-лісівники з Кам’яницького лісництва.

Дугласія псевдотсуга – рід хвойних дерев родини соснових. Це унікальне високоросле дерево, що має конічну крону з горизонтально розташованими гілками. Перевагою цієї рослини є м’яка, ніжна хвоя кольору свіжої весняної зелені, з приємним цитрусовим ароматом. Зазвичай живе дерево понад 500 років, зрідка до 1000 і більше.

Висаджування дерева дуже символічно, адже, де б у світі не опинявся, Богдан Гаврилишин, як і дерево, тримав коріння глибоко в українській землі, гіллям же дивлячись на весь світ. До того ж, саме хвойний саджанець найкраще передає сутність такої великої людини, яким був Богдан Дмитрович. Дугласія – велична, міцна духом рослина, яка символізує довговічність, повноту життя, непохитність. Чітку паралель можна провести із тим, яким за життя був Богдан Дмитрович і як до нього ставились люди.

Протягом 13-20 жовтня всіма керівниками гуртків безпосередньо в ЗОЕНЦ та у гуртках, які працюють за межами закладу в Хустському районі проведено виховні години і бесіди на тему: „Відповідальність починається з тебе”.

Відділ організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар