Вивчаємо і плекаємо першоцвіти екоцентру | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Вивчаємо і плекаємо першоцвіти екоцентру

Щодня діти переселенців з Харкова долучаються до природоохоронних заходів педагогічними працівниками ЗОЕНЦ. Так, 28 березня педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ольга Величканич і Ганна Андрусь провели екологічний захід „Вивчаємо і плекаємо першоцвіти екоцентру” для юннатів – вихованців ЗОЕНЦ та дітей тимчасово переселених осіб, співробітників Харківського державного біотехнологічного університету.

 Діти вивчали чарівний рослинний світ, мандруючи екологічною стежкою закладу. Екостежка манить та захоплює юннатів і гостей екоцентру будь-якої пори. Але, мабуть, саме ранньою весною найбільше причаровують перші тендітні квіточки, які сміливо підносять свої „личка” до теплих промінчиків весняного сонечка. Найпершими з’являються і найдовше радують своїм цвітінням примули, або первоцвіти весняні, до яких незабаром приєднуються підсніжники, шафрани, проліски,  ряст, трохи згодом – самозакоханий нарцис вузьколистий. На сьогодні в екоцентрі вже порадував око і жовтий нарцис садовий. Різнобарвні примули вкрили яскравими острівками галявини дендропарку. Зацвіла і магнолія кобус. Дивовижна природа напрочуд урівноважує психологічний стан дітей.

Вихованці екоцентру вивчають біологію та екологію весняних ефемероїдів, які зростають як на території екоцентру, так і в лісах Ужгородського району та у знаменитій Долині нарцисів Хустського району, де в природніх умовах зростає нарцис вузьколистий.  Щовесни юннати долучаються і до практичних робіт, під час яких разом із педагогами  впорядковують територію ЗОЕНЦ.

Не стала винятком і нинішня весна, прихід якої не зупинили сумні воєнні події, що відбуваються в країні. Символічним стало те, що на заході зустрілися діти крайніх західної і східної областей нашої країни. Учасники екозаходу почули цікаву змістовну інформацію про ранньовесняні квіти, що зростають на інформаційних зупинках екологічної стежки закладу, закріпили знання під час гри та розв’язування сканворду „Первоцвіти”.

Під час практичної частини заходу юні природолюби впорядкували зупинки екостежки. Очистили від торішнього опалого листя куртину нарцису вузьколистого  біля навчально-декоративної водойми та провісників весни на зупинці „Першоцвіти Луганщини”, цибулинки яких понад 10 років тому подаровані юннатам ЗОЕНЦ ровесниками з Луганського екоцентру.

Цікавою несподіванкою для дітей стала пошукова гра „Вивчаємо рослинний світ екостежки ЗОЕНЦ”, під час якої команди, керуючись завданнями-підказками, шукали „скарби” поблизу рослин, згаданих у завданнях. Робота в командах дала змогу дітям краще пізнати один одного та активно, з користю провести час на свіжому повітрі серед квітучої природи.

Природоохоронний захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за екологічним проєктом „Відповідальність за Творіння та жінки Карпат”, що реалізується IRCEF у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга, дієцезії Вюрцбурга та Реновабіс (Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ;

Ганна Андрусь, керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d