1 квітня – Міжнародний День птахів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


1 квітня – Міжнародний День птахів

1 квітня – Міжнародний день птахів (International Birds Day). Його щорічно проводять в рамках програми програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Приверненню уваги до проблеми охорони птахів на міжнародному рівні  започатковано «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві» (19 березня 1902 року). Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року і стала першою міжнародною конвенцією щодо захисту навколишнього середовища. У 1930 році до Конвенції  приєдналась Польща. 8 жовтня 1950 року на зміну документу 1902 року в Парижі було підписано «Міжнародну конвенцію про охорону птахів». На відміну від попереднього документа, Конвенція розглядала вже всі види птахів, а не тільки корисні для сільського господарства.

День птахів – це   час прильоту пернатих  із зимівлі до рідного краю. За традицією минулих років, юннати, учасники Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів», організатором якого виступає Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді,  та всі охочі розвішують шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Також цей День є гарним приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них.

Багато років поспіль орнітологічна спільнота України обирає птаха – символ року. До обраного виду прикута особлива увага – дослідникам важливо з’ясувати його чисельність, поширення, потреби й проблеми, а також якомога ширше розповісти про його життя в природі. На роль птаха року обирається вид, якого не складно побачити в дикій природі, або навіть в населених пунктах, що дає змогу не тільки вченим, але й юннатам орнітологічних гуртків, здобувачам освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти – учасникам Всеукраїнської акції «Птах року», провести моніторинг чисельності виду на певній території, вивчити біологічні особливості птахів даного виду, долучитись до охорони його представників.

«Птахом року-2022» обрана Ластівка міська (Delichon urbicum), або білогурка — дрібний птах з родини ластівкових (Hirundinidae), широко поширений в Європі, Північній Африці та помірних широтах Азії.

Допомогти птахам може кожен з нас. Адже наразі і  птахи допомагають захищати Україну від загарбників. Поки міжнародні партнери вагаються закривати чи не закривати небо над Україною, дикі гуси на Херсонщині вже долучилися до лав української протиповітряної оборони та героїчно збивають ворожі літаки. Російський винищувач опинився у болоті, після того як до його мотору потрапили декілька диких гусей… Нам шкода птахів, які ціною власного життя знищили ворожий літак. В Україні популяції диких гусей захищені природоохоронним законодавством. Тож окупанту доведеться відповісти за знищення біологічного і ландшафтного різноманіття  в Україні.

Тож що можна зробити сьогодні? Перш за все, менше турбувати перелітні зграї, адже птахи вже здолали багато сотень кілометрів, і ще не близький шлях їх очікує. За можливості повісьте на своєму подвір’ї, в саду, в парку штучну гніздівлю: шпаківню чи зробіть поличку для більш зручного гніздування ластівок – клопіт невеликий, а користі принесе чимало.

 

       Здобувачі освіти гуртків «Екологічний рух» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • spaceman
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d