Органічні відходи – подарунок природі! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Органічні відходи – подарунок природі!

29 травня у світі відзначають День компосту. Свято покликане привернути увагу до проблеми використання добрив, які шкодять навколишньому середовищу та нагадати людям про натуральні аналоги, які коштують дешевше і приносять чимало користі.

Компост – це органічне добриво під будь-які види сільськогосподарських культур, отримане в результаті розкладання органічних відходів рослинного або тваринного походження. Утилізація органічних речовин шляхом компостування не забруднює довкілля.

Як відомо, компост покращує структуру ґрунту, робить його більш водо- і повітропроникним.

Педагогами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру Іриною Катрич та Оксаною Кремінь проведено цікаве та пізнавальне заняття для юннатів екоцентру та дітей вимушених переселенців з м. Харків. Заняття складалося з двох частин: теоретичної й практичної. У першій половині діти ознайомилися з видами відходів, і кожний юннат склав список відходів, які він викидає протягом дня.

Погравши в гру „Сортуємо сміття” перейшли до більш детального вивчення саме органічних відходів, з яких робиться компост. Велику увагу приділили опалому листю, яке не можна спалювати, а краще компостувати. Розібравшись, що можна, а що не можна викидати у компостер, перейшли до практичної частини заняття, під час якої дітки залюбки зібрали скошену траву і вивезли у компостну яму.

Відомий учений-ґрунтознавець, професор М. К. Шикула казав, що компост – це пожива для ґрунту і додаткова можливість відновлювати родючий шар ґрунту – гумус.

Ірина Катрич, керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар