Дари осені | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Дари осені

Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спрямовує свою діяльність на активне залучення учнів до продуктивної агробіологічної праці, розвиток їх трудових навичок у нових умовах господарювання, що має важливе значення в системі професійної орієнтації молоді.

Цікаво і змістовно провели агробіологічний рік юні натуралісти закладу. Оцінка їхньої праці – дари осені.

Заклад позашкільної освіти в рамках програми «Сади Перемоги» співпрацює з Тернопільським обласним державним центром експертизи сортів рослин, який забезпечує центр високоякісним районованим насінням с\г культур, а науковці Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка спільно з методистами закладу розробляють методику проведення агробіологічних досліджень.

Осінь – пора підведення підсумків проведеної роботи на учнівській навчально-дослідній земельній ділянці. Далі – ілюстрації виконаних дослідницьких робіт гуртківців закладу. Так, вихованці Центру продовжують вивчати сорти помідор. Вони не тільки різноманітні за формою, кольорами, але й і смаковими якостями. Гарбузові – це скарбниця корисних речовин, а насіння їх – має лікувальні властивості. В саду дозрівають яблука, а квітники набирають кольору та запаху осені. В дендрарію дерева готуються до зими, милує око листя гінкго дволопатевого. Калина – це не лише символізує нескореність України, а й має лікувальні властивості. Чумиза поділиться насінням з співучими птахами куточка живої природи.

Вихованці закладу спільно з педагогами заготовили злакові культури – снопики жита, пшениці, ячменю, вівса, які будуть використані для виготовлення оберегів українського народу – дідуха, павука та інших виробів з соломи. Цілюще зілля вирощено і зібране на галявині ароматів збереже здоров’я людям.

Частина агропродукції, вирощена юннатами – корм для дрібних тварин куточка живої природи та кролів, інша – для поновлення навчального матеріалу (гербарії, колекції, муляжі), сухоцвіти прикрашатимуть композиції з природного матеріалу.

Так, крок за кроком, кожен на своєму місці, наближаємо нашу Перемогу.

Слава Україні!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар