Шкільний сад як навчально-дослідницьке середовище сучасної школи | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Шкільний сад як навчально-дослідницьке середовище сучасної школи

Надаючи великого значення відродженню та розвитку садівництва і пасічництва в навчальних закладах області КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» 2 березня провів обласний семінар “Перспективи розвитку садівництва та пасічництва в навчальних закладах області”.

У роботі семінару взяли участь представники департаменту освіти і науки та департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, наукові та науково-педагогічні працівники Львівського національного аграрного університету, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Львівської філії ДУ «Держгрунтоохорона», Братства галицьких виноградарів, редакції журналу «Український пасічник», клубу «Флора», приватні підприємці-садівники, методисти відділів освіти райдержадміністрацій, педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області.

DSC01395

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Юрій Володимирович Савчин, головний спеціаліст відділу соціального захисту і позашкільної освіти управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти і науки ЛОДА. Він поінформував присутніх про наявність та стан плодових садів в навчальних закладах області, потребу в їх реконструкції, оновленні та оптимізації з урахуванням сучасних досягнень як декоративного, так і плодового садівництва.

На особливостях організації дослідницької роботи із садівництва, впровадженні інтерактивних технологій навчання в профільних гуртках із садівництва наголосив Андрій Олександрович Кийко, директор КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».

Як правильно вибрати ділянку для закладання шкільного саду, підготувати грунт, організувати практичну роботу в саду розповіла Валентина Іванівна Гулько, доцент кафедри садівництва та виноградарства Львівського національного аграрного університету.

DSC01401

З доповіддю «Шкідники і хвороби плодово-ягідних культур» виступила Олександра Мечиславівна Коханець, доцент кафедри генетики, селекції та захисту рослин Львівського національного аграрного університету.

Катерина Ярославівна Даньків, заступник директора Львівської філії ДУ «Держгрунтоохорона», надала консультації щодо проведення  обстеження грунтів на придатність до вирощування плодових культур, звернула увагу на загальні вимоги до проектування майбутніх садів, паспортизації території саду, виготовлення паспортів ділянок для визначення показників родючості.

Про порядок видалення зелених насаджень на території навчальних закладів, нормативно-правові документи, які його регламентують, про адміністративну відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень та обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням, поінформувала Оксана Йосипівна Галапац, головний спеціаліст відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу Державної екологічної інспекції у Львівській області.

DSC01408

Василь Анатолійович Скарбарчук, керівник гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», познайомив присутніх з умовами проведення акції «Посади сад», розповів про організацію роботи на пасіці ЛОЦЕНТУМ, поділився живцями плодових дерев із відділку УНДЗД «Український сад».

Практичні рекомендації щодо закладання шкільних садів, вирощування перспективних та районованих сортів плодових дерев, кущів та винограду надали: Любомир Йосипович Стельмащук, приватний підприємець, Богдан Михайлович Павлій, голова Братства галицьких виноградарів, Володимир Сергійович Головачов, почесний голова клубу «Флора».

Сподіваємось, що відродження та розвиток садівництва в навчальних закладах області сприятиме підвищенню ефективності роботи на учнівських навчально-дослідних земельних ділянках, створить умови для підготовки школярів до активної професійної самореалізації, покращить рівень трудового виховання, а деяким учням дозволить зробити в майбутньому усвідомлений вибір професії.
.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet