Інформація про участь вихованців комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” у Всеукраїнській акції „День зустрічі птахів” на базі урочища Яцевого (Дніпропетровський район) | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Інформація про участь вихованців комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” у Всеукраїнській акції „День зустрічі птахів” на базі урочища Яцевого (Дніпропетровський район)

18 березня 2016 року відповідно до плану роботи комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф.Педан, далі – КЗО „ДОЕНЦДУМ”), в межах Всеукраїнської акції „День зустрічі птахів”, з метою розширення знань юннатів про орнітофауну і флору Дніпропетровщини, відбувся виїзд до урочища Яцевого (лісовий заказник загальнодержавного значення, с. Любимівка, Дніпропетровський район), 

у якому брали участь:

  • – вихованці гуртків „Юні овочівники”, „Флористи”, „Юні квітникарі” КЗО „ДОЕНЦДУМ”;
  • – Чегорка Петро Тимофійович, голова Дніпропетровського осередку Українського товариства охорони птахів;
  • – співробітники КЗО „ДОЕНЦДУМ”:
  • – Григор’єв Денис Валентинович, завідувач відділу біології та екології;
  • – Крикун Галина Віталіївна та Раковець Ольга Сергіївна, керівники гуртка.

В рамках екскурсії учасники ознайомились із флористичними особливостями урочища, побачили різні види первоцвітів: ряст, проліски, зірочки. Юннати дослідили деревний та чагарниковий яруси лісу, виявили віковічні дерева та визначили їх приблизний вік. Діти навчилися орієнтуватися у природних умовах за компасом.

Під час проведення маршрутного обліку виявлено 15 видів птахів. Деякі з них були зафіксовані під час візуального спостереження, у тому числі за допомогою бінокля (костогриз, крук, синиця, зяблик, дятел, тощо), інші визначені за гніздами (кропив’янка, дрізд, сойка, яструб), за співом (синиця, зяблик, крук) і за залишками загиблих птахів (щиглик, вівсянка).

Діти спостерігали за поверненням перелітних птахів та провели кількісний облік гусей білолобих. Зафіксовано близько 70 особин.

В рамках акції „День зустрічі птахів” проведено розвішування шпаківень, започатковано експеримент, метою якого є виявлення кількісного та якісного заселення гніздівель на двох ділянках (у лісосмузі уздовж дороги та безпосередньо у лісі). Подальші дослідження дозволять з’ясувати вподобання птахів стосовно розміщення шпаківень.

В результаті проведеного заходу діти поглибили знання про видове різноманіття птахів рідного краю. Дізналися про їх звички, особливості визначення птахів у природі та важливість виготовлення та розвішування штучних домівок для птахів. Мали змогу самостійно спостерігати за птахами та визначати їх за допомогою орнітологічних довідників.

Цей захід сприяв вихованню у дітей гуманного ставлення до птахів, активної життєвої позиції щодо власної відповідальності за природу та її збереження.

Розвішування шпаківень

Розвішування шпаківень

Підготовка до розвішування шпаківень

Підготовка до розвішування шпаківень

Спостережливі юннати знайшли шкаралупу щойно народженого крука

Спостережливі юннати знайшли шкаралупу щойно народженого крука

Знайдено віковічний дуб (близько 300 років)

Знайдено віковічний дуб (близько 300 років)

Спостереження за птахами

Спостереження за птахами

Орієнтування за компасом

Орієнтування за компасом

Гніздо співочого дрозда

Гніздо співочого дрозда

Фото на згадку

Фото на згадку

Крикун Г.В. Знайомство з флорою

Крикун Г.В. Знайомство з флорою

Проліска сибірська

Проліска сибірська

Чегорка П.Т. Ознайомлення з маршрутом екскурсії

Чегорка П.Т. Ознайомлення з маршрутом екскурсії

Підготували:
Григор’єв Денис Валентинович;
рикун Галина Віталіївна;
Раковець Ольга Сергіївна.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар