Посилення комунікації в «Країні Юннатія» на Луганщині | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Посилення комунікації в «Країні Юннатія» на Луганщині

Є в Україні така чудова країна, як «Юннатія». Існував і чудовий її осередок на Луганщині, з центром в місті Кремінна, яка мала статус «Зеленої оази Донбасу». Саме тут, після захоплення росією міста Луганськ в 2014 році, у 2019 році поновив свою роботу Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. За неповних три роки, попри «ковідний період», фактично був поновлений натуралістичний напрям позашкільної освіти в регіоні. І все завдяки спільній роботі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Департаменту освіти і науки, колективу Луганського ОЦЕНТУМ, педагогів та учнівської молоді області. Заклад отримав сучасні меблі, оргтехніку, обладнання та лабораторії для досліджень природи рідного краю. Також було придбане все необхідне обладнання (намети, спальники, туристичні килимки, посуд, туристичні столи, павільйони для занять, генератор тощо) для обласного наметового екологічного табору «Зелений щит», який мав 25-ти річну історію своєї роботи до 2014 року.

Долучились до посилення матеріально-технічної бази «Луганської Юннатії» Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів, обласне товариство лісівників України, екологічна програма ПРОООН, Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» та інші організації.

І ось, після 24 лютого 2022 року, внаслідок повномасштабної військової агресії росії проти України, всі ці надбання залишились на тимчасово окупованій території Луганщини, які вже безжально пограбовані представниками т.з. «руського світу» (точніше – темряви).

Попри організаційні та фінансові труднощі, Луганський ОЦЕНТУМ з вересня 2022 року знову поновив свою роботу у дистанційному форматі. Тепер «Луганська Юннатія» разом зі своїми вихованцями та педагогами знаходиться практично у всіх областях України і навіть в країнах Європи та Америки. А колишній вихованець Луганського ОЦЕНТУМ, к.б.н. Сергій Глотов приєднав ще і шматочок Антарктиди, де він зараз працює у складі 27-ої антарктичної української експедиції на станції «Академік Вернадський».

А щоб всі мешканці цієї чудової країни мали більше можливостей спілкуватись – педагогічний колектив Луганського ОЦЕНТУМ отримав хромбуки для всіх працівників закладу. Це стало можливим завдяки домовленостям Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО в рамках ініціативи «Ноутбук кожному вчителю». Дуже приємно, що Департамент освіти і науки, в цей складний час, не забуває і про заклади позашкільної освіти. Позашкілля – це дуже специфічна освітня країна, яка об’єднує дітей за їх інтересами, а тому і така дружня. І дуже добре, що у ХХІ столітті сучасні комунікації дозволяють спілкуватись дітям та педагогам дистанційно.

Зараз є впевненість, що після Перемоги, у нас в області все поновиться на кращих європейських екологічних стандартах, включно і в освіті.

А у юннатів Луганщини попереду, після деокупації області, дуже багато завдань. Це і фіксація злочинів агресорів перед природою нашої області. Це і великий багаторічний обсяг робіт і досліджень з відновлення лісів, природно-заповідного фонду Луганщини, інші малі і великі справи для того, щоб наш Світанковий край став справжньою перлиною рідної України.

Завдяки цій оргтехніки процес підготовки піде швидше і ефективніше. Педагогічний колектив Центру дякує всім причетним до цього свята напередодні Різдва Христова!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76