З метою привернення уваги до українського села з його прадавніми духовними підвалинами, на яких тримається вся енергетична сув’язь українськості, поповнення знання дітей про рослинний та тваринний світ рідного краю, формування основи екологічної культури та мислення, розвитку спостережливості, образної пам’яті, уваги, кмітливості, виховання любові до природи, бережливого ставлення до навколишнього середовища протягом лютого-березня поточного року фахівцями комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради проведено обласний етап Міжнародного екологічного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості “Душа села”.
У Конкурсі взяли участь учні І – IV класів закладів загальної середньої освіти та вихованці закладів позашкільної освіти відповідного віку з 27 громад області. Всього до організаційного комітету було подано 111 звітних матеріалів.
Конкурс проводився за номінаціями: “Природні об’єкти села очима дітей” (41 учасник), “Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів” (50 учасників) та “Один день з життя села” (20 учасників).
При дотриманні заходів з безпеки під час воєнного стану в Україні юні натуралісти, використовуючи природні та штучні матеріали, створювали ручні вироби та еко-реклами. У роботах відображено рослинний та тваринний світ, унікальні природні куточки, елементи побуту, родинної обрядовості та культурної спадщини сіл Дніпропетровщини, а також необхідність дбайливого ставлення до природи.
Обласне журі відмітило якість виконання та творчий підхід до виконання робіт з наступними назвами: “Скринька для прикрас з комплектом “Мальви”, “Комплект “Намисто та браслет”, “Набір прикрас “Оберіг Перемоги”, “Прикраса в українському етнічному стилі “Силянка”, “Україночка”, “Мальовничі краєвиди рідного краю”, “Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів”, “Материнський оберіг”, “Лани широкі і квітучі”, “Українське село”, “Стежинами рідного краю”, “Один день з життя села”, “Душа села” та “Смачний привіт із села”.
До Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді для участі у національному етапі Конкурсу було направлено 14 робіт переможців.
Григор’єв Д.В., завідувач відділу біології та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”