Жодна жива істота, окрім Людини, не продукує відходів, що руйнують довкілля. Природа просто не здатна „переробити” ту кількість сміття, яку ми викидаємо щодня.
Будь-яка куплена нами річ може колись стати сміттям і збільшити його кількість на планеті. Які ж кроки повинно зробити людство для вирішення цього важливого питання?
Чергові кроки у вирішенні цього питання зробили юні природоохоронці відділів біології та екології КЗПО „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” під час майстер-класу, приуроченого Всесвітньому дню вторинної переробки.
Діти обговорили проблему накопичення відходів та їх утилізації, а також позначили основні кроки, які вони можуть зробити для зменшення їх кількості. Зокрема:
- Уникати використання одноразових речей. Особливо одноразового пластикового посуду, який в Україні не переробляється;
- Сортувати відходи;
- Ремонтувати зламані речі, а не купувати нові;
- Здавати відходи (макулатуру, скло, метал) на переробку.
А ще із відходів можна виготовляти різноманітні корисні речі, даючи вживаним речам нове життя!
Учасники екозаходу на практиці продемонстрували, як із використаної склотари та декоративних серветок виготовити гарні декоративні вироби, які прикрасять оселю на різдвяні свята або стануть чудовим подарунком рідним та друзям!
Казкові різдвяні вази і свічники, зігріті теплом дитячих сердець та фантазією, стануть маленьким свідомим кроком до збереження довкілля!