Голодомор в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу.
Щорічно четверта субота листопада – День пам’яті жертв Голодомору, вшанування мільйонів українців, які стали жертвами організованого сталінським режимом штучного голоду.
Трагічні події та злочини сьогодення доводять: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
До вшанування цієї пам’ятної дати доєднався й комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Для вихованців закладу були проведені різноманітні тематичні заходи спрямовані на максимальне поширення об’єктивної інформації про трагедії Голодомору в Україні, а саме: інформаційно-просвітницькі та виховні години («Свічка пам’яті», «Голодна Україна плакала й стогнала»), тематичні екскурси, виставки інформаційно-довідкової літератури, перегляди документальних фільмів.
З метою виховання ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого для вихованців гуртка «Юні лісівники» Кіровоградського ОЦЕНТУМ на базі Підлісненської філії комунального закладу «Олександрівський ліцей № 2» Олександрівської селищної ради у бібліотеці було проведено годину скорботи «І пам’яті свіча не згасне…». На заході діти виготовили ангелів скорботи, запалили свічки пам’яті, згадуючи безневинно померлих.
Для вихованців гуртків «Юні лісівники» та «Юні охоронці природи» Кіровоградського ОЦЕНТУМ на базі комунального закладу «Компаніївський ліцей» Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області було проведено урок-реквієм «Україна пам’ятає – світ визнає: геноцид 32-33 рр.» та виставку-пам’ять «Свічка плакала в скорботі».
Хвилина-реквієм «Чорні крила голодомору» була проведена для вихованців гуртка «Юні охоронці природи» Кіровоградського ОЦЕНТУМ, який працює на базі комунального закладу «Ліцей № 4 ім. А.С. Макаренка Долинської міської ради». Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім живим на Землі.
Юннати Плетеноташлицького ліцею долучилися до Акції «СВІЧКА ПАМ’ЯТІ», щоб вшанувати пам’ять усіх померлих голодною смертю під час Голодомору, а також голоду у 1921-1923 та 1946-1947 роках. Ми ПАМ’ЯТАЄМО і будемо ПАМ’ЯТАТИ! Не маємо право забути, а також ПРОБАЧИТИ! ПАМ’ЯТЬ ЖИТИМЕ ВІЧНО…