У 2006 році Україна офіційно визнала Голодомор геноцидом свого народу. У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
На жаль, історія повторюється. У 2023 році День пам’яті жертв Голодомору має особливе значення. Через десятиліття росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів.
Сучасна трагедія українського народу наочно демонструє, що ніколи не можна пробачати та забувати злочини проти людства. Геноцид має бути засуджений усім світом, а невинні жертви — вшановані.
Тож з метою формування у здобувачів освіти ціннісних орієнтацій до держави, поваги до подій тих часів, сприяння поверненню історичної пам’яті про голодомор 1932-1933 років, виховування почуття співпереживання та поваги до минулого України для здобувачів освіти гуртків комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» проведено інформаційно-просвітницькі та виховні заходи: «Свічка, яка ніколи не згасає», «Кривава ціна українського хліба»; переглянуто відеоматеріали з теми «Голодний Дух – День пам’яті жертв Голодомору» (https://www.youtube.com/watch?v=baHXUzq3VPM), «День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.» (https://www.radiosvoboda.org/a/news-holodomor-zhertvy-pamyat-ukrayina-henotsyd/32699349.html). Особливо вразили дітей задокументовані спогади жителів Чернігівщини тих страшних років, набір замінників продуктів, що споживали під час Голодомору на Поліссі, хлібні вироби, які були спечені за рецептами зі спогадів очевидців.
Вихованці гуртків долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку» пам’яті українців, які загинули під час голодоморів.
Для здобувачів освіти гуртків «Юні валеологи» (керівник Олена Чала) та «Юні друзі природи» (керівник гуртка Ніна Солодка) проведено майстер-класи з виготовлення паперових символів Голодомору 1932-33 років – квітки незабудки.