У листопаді 2023 року на базі Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва Новояворівської міської ради Яворівського району проведено виїзний семінар-практикум «Екологічне виховання школярів засобами народознавства» за участю педагогів КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва, керівника Народного дому с.Старичі.
Учасники семінару хвилиною мовчання вшанували пам’ять випускників школи, педагогів та мешканців с. Старичі, які загинули у війні з росією.
Разом з Наталією Косик, директоркою Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва, присутні пройшли креативними просторами школи, оглянули музейні експозиції.
На території «Простору вільних» учасники семінару оглянули експозицію атрибутів війни, які були зібрані захисниками з передової і волонтерами. Особливі емоціі у присутніх викликала експозиція виробів «Мистецтво з окопів» (вирізьблені речі, виготовлені в окопах).
Педагоги побували у навчальному центрі «Мастак», де мали змогу побачити «народження» яворівської іграшки. Далі зустріч продовжувалася у музеї «Народне мистецтво Яворівщини». У кімнаті-музеї яворівської іграшки, різьби та писанки Катерина Курчик, вчителька географії, розповіла про історію виникнення яворівської іграшки, її розмальовування та різновиди.
У кабінеті етнографії «Ткацтво і рогозоплетіння» присутні поринули у сиву давнину, ознайомилися з технологією виготовлення лляного полотна на ткацькому верстаті, вибілювання полотна за допомогою настою з березового попелу. Марія Баб’як, заступник директора, продемонструвала виготовлення лляної нитки використовуючи кужіль, кужівку і веретено.
У кімнаті рогозоплетіння педагоги оглянули експозицію виробів з рогозу, ознайомилися з технологією його заготівлі та способами рогозоплетіння. Цікавою та пізнавальною була етнографічна експозиція «Яворівський побут», фотоекспозиція «Яворівський родовід», експозиція вишивок у кімнаті краєзнавства «Рушникова хата».
Учасники семінару-практикуму обмінялися думками щодо формування екологічної компетентності школярів засобами народознавства. Нове екологічне мислення, ставлення людини до природи повинно базуватися на звичаях, обрядах і традиціях, адже виховання дітей в природовідповідному дусі з раннього віку споконвічно було притаманне нашому народу.
Жваво та продуктивно пройшов тренінг «Шлях до успіху», який провела директорка школи Наталія Косик. Педагоги були залучені до дискусії, виконували практичні завдання, обговорили причини, які стоять на заваді успіху. Це дало можливість учасникам зрозуміти, що шлях до успіху не такий уже й тернистий.
Завершенням заходу став майстер-клас «Виготовлення еко-сумки методом вибійки», під час якого кожний мав змогу поринути у світ творчості, спробувати себе у ролі художника, дизайнера та отримав заряд позитивних емоцій.
Такі спільні виїзні семінари – це дієва форма роботи щодо впровадження інноваційних практик в освітній процес.