Долаючи перешкоди з поглядом у майбутнє | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Долаючи перешкоди з поглядом у майбутнє

Відбулась обласна онлайн нарада з відповідальними за еколого-натуралістичний напрям роботи з учнівською молоддю в закладах освіти Луганської області «Про результати еколого-натуралістичного напряму роботи у 2023 році. Особливості участі учнівської молоді Луганщини в масових заходах за напрямом у 2024 році». В роботі наради, яку проводив луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, взяли участь 31 педагогічний працівник та управлінці з більшості громад Луганської області, які проводять освітньо-виховний процес в дистанційному форматі в умовах воєнного стану та вимушеної евакуації практично у всі області України та за кордон.

На даному етапі освітянська галузь Луганщини долає значні виклики. Це пов’язане, насамперед, з тим, що вже другий рік заклади освіти працюють виключно у дистанційному форматі. Після тимчасової окупації практично всієї області, було втрачено половина закладів освіти та половина здобувачів освіти. На жаль, ці процеси тривають. Іде значний тиск на тимчасово окупованих територіях з боку окупантів на учнів та їх батьків, які продовжують освіту в українських закладах освіти, знищується доступ до мережі Інтернет. Значна кількість учнів, які перебувають за кордоном, з-за навчання в закладах освіти країн перебування, вимушені припиняти навчання в наших закладах освіти. В 2023-2024 навчальному році значна кількість учнів перейшла на навчання в заклади освіти України за місцем теперішнього перебування. І це викликає певне занепокоєння щодо майбутнього всіх учасників навчально-виховного процесу громад області в перспективі її поновлення після деокупації області.

Попри ці складнощі учнівська молодь Луганщини у 2023 році взяла участь в 37 заходах всеукраїнського рівня за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти, в яких 287 учнів стали призерами. Всього до участі в цих заходах було залучено понад 3,5 тисячі учнів та 187 педагогів. Переважна кількість учнів брали участь в заходах національно-патріотичного спрямування. Враховуючи ситуацію, яка склалась – це неймовірні результати.

Крім оцінки результативності участі в заходах, на нараді були розглянуті актуальні питання організації роботи за напрямом у 2024 році. При цьому, враховуючи затяжний характер війни, значна увага приділялась поновленню дослідницьких робіт. З метою збереження високого потенціалу повернення на Малу Батьківщину та збереження любові до природи рідного краю, було вирішено організувати цю роботу за порівняльним принципом.

Високу оцінку серед педагогів отримала Міжнародна Освітня Волонтерська Екологічна Кампанія «MOVEⒸ», ініційована Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді і презентована на цій нараді. Було вирішено, що для Луганської області, цю Кампанію слід розширити і на територію України. Були вже запропоновані декілька робочих проєктів: «Що звідси я візьму з собою в Україну», «Європейський Світанок України» (для дітей, які перебувають за кордоном), «Єдина родина» та «Шлях до дому» (для дітей, які перебувають в Україні). Всі ці проєкти будуть проходити під єдиним гаслом: «З вірою в Україну! З Луганщино в серці!». Також були розглянуті питання підвищення комунікації. Враховуючи різноманіття заходів, які пропонуються за напрямом, вирішено проводити такі наради щомісячно, а також тематичні, за окремими заходами. Були і пропозиції щодо проведення локальних еколого-просвітницьких офлайн заходів в місцях масової локації учнів та педагогів, з залученням батьків та керівництва окремих громад області в великих містах України.

Тож освітяни Луганщини налаштовані долати перешкоди та планувати активності на майбутнє.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар