Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Щороку, 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.
Духовні надбання кожного етносу зберігають і передають із покоління в покоління рідну мову, мудрість, культуру, традиції та обряди.
Рідна мова – основна ознака нації, оскільки вона формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, берегинею культурних здобутків, визначальним чинником життя кожної людини і суспільства, кожної родини і держави в цілому.
Щорічне проведення Міжнародного дня рідної мови є однією з форм підвищення рівня володіння українською мовою, популяризації невичерпних мовних надбань корінних народів і національних меншин, розвитку і збереженню розмаїття рідних мов, традицій і звичаїв, примноженню їх внеску у гармонізацію міжнаціональних відносин в Україні.
До Міжнародного дня рідної мови для здобувачів освіти гуртків «Юні друзі природи» (керівник Ніна Солодка), «Екосвіт» (керівник Анастасія Кожем’яченко), «Юні квітникарі» (керівник Олена Чала) комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» було проведено годину рідної мови «Мова – душа народу», виховний захід «Моя українська мова», вікторину «Як воду п’ю із чистої криниці». Діти більше дізналися про походження дати, історію свята, особливості святкування в Україні. Гуртківці з цікавістю переглянули відео «Цікаві факти про українську мову» та «Мультфільм про українську мову з натяком».
Продемонструвати свої знання з мови діти могли під час конкурсів «Редактор», «Фразеологізм», «Відгадайко», «Цікавий наголос», «І чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь» та ін. Діти усвідомили, що участь у конкурсах – це передмова до досконалого вивчення рідної мови. Вивчати її, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас під час читання і спілкування, досконало володіти нею – обов’язок кожного українця.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.