На Буковину завітали гості з Київщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Буковину завітали гості з Київщини

24-25 червня 2024 року до Чернівців завітала команда-володар гран-прі фінального етапу традиційного Всеукраїнського конкурсу агітбригад  «Земля – наш спільний дім» – «Вітаміни», з міста Боярка Київської області, та їх керівник –  Оксана МИРОНЧУК. Завдяки підтримці Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) два дні перебування наших гостей були максимально насиченими для якнайкращих вражень. То ж розпочали вони свої мандри нашим містом з відвідування кафедри екології та біомоніторингу Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, де познайомились з професором, доктором біологічних наук Марією Федоряк. Знайомство вдалось емоційним та пізнавальним, після чого всі домовились, що це стане початком гарної співпраці.

Наступним пунктом у нашому розкладі була екскурсія до резиденції румунських митрополитів, котра 13 років тому увійшла до переліку світової спадщини ЮНЕСКО і є адмінбудівлею Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Непідробні емоції щирого захвату викликала архітектура величного закладу, то ж на згадку усі діти робили багато локаційних світлин. Прогулянка ботанічним садом на території стала приємним релаксом, бо яскраве червневе сонце саме було в зеніті і виснажувало спекою.
Зустрілись з дуже неординарною людиною – наш екскурсовод Тетяна з перших хвилин спілкування заволоділа увагою усієї компанії. Цікаві факти історії Чернівців виром захопили дітей, то ж в результаті вийшов хороший пізнавальний діалог для обох сторін.
Однією із зупинок став Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка. У стінах квартири-музею гості мали можливість бачити скрипку та рояль, подарунки, меблі, автографи, ноти пісень відомого на весь світ буковинця – автора «Червоної рути».
На виході усіх чекала приємна несподіванка – з щирими побажаннями добра і нових звершень до нашої групи доєднався голова журі фінального етапу конкурсу агітбригад «Земля – наш спільний дім», Василь КАМЕНЕЦЬКИЙ. Як же тут без фото на згадку?
Вулички старого міста заворожували своєї таємничістю і в кожному будинку звучала історія поколінь. Надзвичайно приємно вражало те, як наші гості уважно слухали й тримали контакт з екскурсоводом – людиною-енциклопедією, закоханою в рідний край.
У програмі наступного дня найбільше часу приділили поїздці до Хотинської фортеці, середньовічної укріпленої фортифікаційної споруди – історичної місцевини Молдавського князівства, котра таємничить у собі часи на межі XІІІ-XVІІІ століть.
Завершальною локацією став Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту. Тут наші гості були учасниками акції «Ланцюжок незламності» (формат проведення – «Пікнік з воїном», котрий передбачав знайомство з учасниками бойових дій, спілкування та пригощання від польової кухні), започаткованій за ініціативи Ради директорів фахових коледжів Запорізької області та ГО «Наші Мрії», що стала вже загальноукраїнською.
Втомлені, виснажені емоціями і спекотним сонцем, проте  веселі й задоволені, на платформі залізничного вокзалу наші гості отримали в подарунок пам’ятну книгу «Архітектурне диво Чернівців» (автори – Т.Марусик, І.Коротун) від Сергія ГРИЦЮКА, в.о. директора комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
Ця неймовірна зустріч була просто необхідна нам усім.
Маємо щиру надію, що з якнайшвидшим настанням переможного миру в нашій країні, ми знову організовуватимемо масштабні заходи, тим самим, об’єднаємо краї ЄДИНОЇ УКРАЇНИ.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • https://alunaluninovasi.id/tune/?rugidong=b200m