Обласний ceмінар-практикум по роботі з творчо обдарованою молоддю | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


Обласний ceмінар-практикум по роботі з творчо обдарованою молоддю

11 грудня 2024 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) був проведений семінар-практикум за темою “Шляхи формування інтелектуального потенціалу здобувачів освіти в умовах освітнього простору в закладах позашкільної освіти під час сучасних суспільних викликів”. Враховуючи рекомендації щодо діяльності закладів освіти в умовах правового режиму воєнного стану в Україні, з метою забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, захід було проведено у дистанційному форматі. Учасниками стали понад 60 педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю з регіонів області.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Майборода І.О., заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”. Вона наголосила у своєму виступі, що метою позашкільної освіти відповідно до сучасних суспільних викликів є створення психолого-педагогічних умов для повноцінного творчого, інтелектуального, духовного розвитку особистості, підвищення її мотивації до пізнання і творчості; задоволення освітніх потреб на основі її залучення до творчої діяльності, зокрема пошукової, науково- дослідницької та експериментальної. На вимогу часу всім педагогам треба прикласти максимальних зусиль до того, щоб талановита молодь залишалася в країні для розбудови нашої незалежної, мирної України.

У теоретичному модулі семінару до уваги учасників була представлена презентація по темі “Розвиток інтелекту-одна з ключових складових успіху в навчанні та професійному самовизначенні здобувачів освіти в сучасному освітньому просторі”, яку показала Мізін В.В., викладач кафедри фізіології та спортивної медицини Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.

Дуже актуальним до викликів сьогодення був виступ Безрук К.О., доктора філософії, заступниці директора позашкільного навчального закладу “Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді “Десантник” Київської міської ради, де вона розкрила методи формування життєстійкості здобувачів освіти в умовах сучасних викликів. Вона зазначила, що в умовах війни позашкільна освіта виконує надзвичайно важливу роль психологічної підтримки, допомагаючи дітям адаптуватися, розвиватися ти мріяти про майбутнє.

Оволодіння здобувачами освіти сучасними методиками та формами організації й проведення самостійних досліджень в галузі загальної біології презентувала Хоменко О.М., доцент кафедри загальної біології і фізіології Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Вона рекомендувала тематики науково- дослідницьких робіт для учнів, за якими працюють кафедри еколого- біологічного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара. Увага присутніх була сконцентрована на методах, які необхідні для роботи при створені науково- дослідницьких робіт і проєктів учнями закладів освіти в науковій діяльності.

В практичному модулі семінару учасникам був представлений виступ “Сучасні STEM- технології у процесі вивчення предметів природничого спрямування, організація наукових та лабораторних досліджень”, який змістовно на високому професійному педагогічному рівні озвучив Качалов І.А., директор Покровського ліцею Криворізької міської ради.

Приклад незламності та стійкості в роботі продемонструвала Панченко С.В., заступник директора комунального закладу “Марганецький еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”. В своєму виступі за темою “Науково-дослідницька діяльність здобувачів освіти та участь у Всеукраїнських науково-дослідницьких конкурсах та проєктах” вона розповіла, що не дивлячись на постійні обстріли ворожої артилерії, під якими постійно знаходиться Марганецька територіальна громада, в закладі проводиться потужна науково-дослідницька діяльність з учнями і підсумок цієї роботи – перемога вихованців у Всеукраїнських науково-дослідницьких конкурсах і кращі досягнення серед закладів еколого- природничого напряму в області.

Крикун Г.В., заступник директора та Кондратьєва Т.В., методист КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвели підсумки даного заходу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку і презентували організаційно-функціональну модель діяльності обласної Природничої школи учнівської молоді і проведення навчання в дистанційному форматі.

Відеозапис семінару-практикуму можна переглянути на сайті http://dneprunnat.dp.ua

Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” з наукової роботи Тетяна Кондратьєва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet