
Впровадження енергозберігаючих технологій в Україні має дуже великий потенціал. Особливо, якщо йдеться про сучасні котельні на альтернативному паливі, а саме 0 біомасі з лушпиння та стебел рослин, соломи, горіхової шкарлупи, жом, трави, деревини тощо. Щороку на полях України пропадає від 45 до 70 млн. тон тільки соломи (!), в той час як замінивши нею природний газ, можна суттєво зекономити кошти на опаленні, і водночас покращити екологічну ситуацію в регіоні, зменшивши викиди СО2 в атмосферу.
Розуміючи політичні, фінансові та екологічні вигоди використання енергії біомаси для опалення, Програма розвитку ООН (ПРООН) та Глобальний екологічний фонд (ГЕФ) започаткували проект, метою якого є створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища й розбудови інституційної, адміністративної та технічної спроможності задля використання потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання, що дозволять зменшити обсяг викидів парникових газів.
18 жовтня 2016 р. у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, в рамках впровадження в загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах енергоефективних і енергозберігаючих технологій, відбулась ІІ-га Ярмарка знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ та відкриття енергоефективної котельні в рамках програми ПРООН.
В роботі ІІ-ї Ярмарки знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ та відкритті енергоефективної котельні в рамках програми ПРООН взяли участь асистент Генерального секретаря ООН, керівник регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу (Cihan Sultanoglu), заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, представники бізнесових кіл, громадськості та учнівської молоді.

Асистент Генерального секретаря ООН, керівник регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу (Cihan Sultanoglu)