Всесвітній день ґрунтів у Національному еколого-натуралістичному центрі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти (змішаний формат) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** 29 жовтня - 01 листопада 2024 року - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2024/2025 навчальному році (очно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Всесвітній день ґрунтів у Національному еколого-натуралістичному центрі

Цього року світ втретє відзначає Міжнародний день ґрунтів (World Soil Day). 5 грудня 2002 року учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців (International Union of Soil Sciences) уперше ініціювали запровадження Всесвітнього дня ґрунту. Проте тільки в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів.

Особливо значущим цей день є для світової спільноти ґрунтознавців, що налічує 60 тис. членів і на яке покладена відповідальність генерації і передачі знань про ґрунт для загального добробуту та процвітання.

Це свято підкреслює важливість ґрунтів як незамінного компонента природної системи і як життєво важливий базис людського співтовариства завдяки внеску в забезпечення продовольчої безпеки, економії водних і енергетичних ресурсів, як буфер збереження біологічного і ландшафтного різноманіття і зміни клімату.

День ґрунту має об’єднувати людей у світі для загальної справи – захисту наших ґрунтів від виснаження, руйнації, деградації, а також для відтворення їх родючості. Тож 5 грудня вихованці гуртків юних екологів Національного еколого-натуралістичного центру, учні спеціалізованої школи № 3 Подільського району та ЗНЗ № 29 Оболонського району м. Києва зібралися на науково-практичну конференцію, присвячену Міжнародному дню ґрунтів.

Керівники гуртків О.А. Драган, В.П. Кацурак зазначили, що в Україні іде особливо небезпечний процес деградації ґрунтів, або втрата їх родючості, який фахівці називають «тихою кризою планети».

Вихованці гуртків представили інформативні та дискусійні доповіді, презентації у межах теми конференції “Ґрунтознавство в сучасному світі”. Запропонована тема викликала жвавий інтерес юних екологів. Підлітки, буквально завалили своїх ровесників Ярослава Мудрука і Вадима Василенка запитаннями, задавши тон дискусії.

Велике зацікавлення юних екологів викликало повідомлення вихованки гуртка Поліни Абражевич. Упродовж трьох років Поліна вивчає видовий склад, структуру домінування та морфоекотипи орибатид (Acariformes, Oribatida) — однієї з найбільш численних і різноманітних груп ґрунтових тварин. Орибатиди харчуються рослинними залишками, грибними гіфами, водоростями, що обумовлює їх важливу роль у процесах ґрунтоутворення. Здійснюючи вертикальні міграції, вони сприяють посиленню аерації, перемішуванню родючого шару ґрунту, поширенню мікрофлори. Робота прикладна, її результати можуть бути враховані в екологічному моніторингу ґрунтів. Також, ця робота доповнює відомості про орибатид м. Києва.

Варто відмітити активну участь у заході молодших учасників, які «торкнулися високої науки».

CAM02508

CAM02510
CAM02486

CAM02492

CAM02495

CAM02497

CAM02500

CAM02506

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • rp888
  • betseru
  • scatter hitam
  • 77rabbit
  • dewa288
  • rp888
  • robot biru hack
  • dewa288
  • dunia89
  • gampangjp
  • https://lms.speridian.com/