На ECOFEST online юннати Донеччини оголосили про закладення Парку Єдності | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На ECOFEST online юннати Донеччини оголосили про закладення Парку Єдності

Донеччина та Закарпаття –
То все є українські браття.
Одне життя, одні проблеми
Олігархатської системи.
Ми будем разом їх долати
Та рідну неньку прикрашати.
Нові дерева скрізь посадим…
Того ж і вам ми щиро радим.

11 грудня в тісному родинному колі юних екологів відбувся ECOFEST-online «Донеччина і Закарпаття – діти однієї родини – України». Захід проходив в Краматорському НВК (ЗОШ №32-ДНЗ). Цього дня остання група юних екологів Донеччини повернулася з Закарпаття. 60 юннатів з Донецької області, завдяки освітньо-виховному проекту «Екологічними стежками рідної України» під егідою департаментів освіти і науки та екології і природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, мали можливість на власні очі познайомитися з природою, культурою, історією Закарпатської області.

Садівник, закладаючи сад, не чекає швидких результатів. Пройдуть роки до того, як заквітне сад, але вже сьогодні садівник вкладає всю свою любов, свої вміння, тяжку працю, і, головне, свою душу в кожне посаджене деревце, кожен кущик, кожну квіточку.

Ось так і юннати Донеччини розпочали освітньо-виховний проект «Екологічними стежками рідної України» із вивчення однієї області – однієї гілочки величного дерева, що зветься Україною. Вони вирішили вивчати і досліджувати кожну область нашої Батьківщини, а почати із найвіддаленішої – Закарпатської.

Вихованці Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, районних станцій юних натуралістів протягом 2016 року вивчали Закарпаття: його флору і фауну, екологічні проблеми, традиції і туристичні об’єкти, пам’ятки природи та народні ремесла. До роботи долучилися вихованці гуртків ДОЕНЦ, які залучили до цього проекту дітей та студентську молодь Донеччини через проведення різноманітних заходів: квестів, обрядів, виконання дослідницьких робіт і просто рефератів, українських вечорниць, написання творів тощо. І хоча не всі діти мали можливість відвідати Закарпаття особисто, ними проводилася серія віртуальних екскурсій по Закарпаттю. Першим результатом цієї роботи стала збірка робіт учнів «Знайомтесь – Закарпаття!». У цій роботі взяли активну участь діти пільгових категорій: із малозабезпечених та багатодітних сімей, переселенців із зони АТО, діти-інваліди, навіть учні з вадами слуху інтернату № 18 м. Краматорська.

Гуртківці в Краматорську і Лимані, Добропіллі і Вугледарі, вихованці гуртків у Мар’їнському і Волноваському, Великоновоселківському, Покровському і Лиманському районах – всі вони ретельно вивчали Закарпаття. Більше 500 чоловік займалися цією справою. Та так захопилися, що і дорослі керівники гуртків видали методичну збірку «Донеччина і Закарпаття – діти однієї родини – України». Ця назва народилася з роботи вихованця гуртка ДОЕНЦ «Інформаційні технології» Линника Дмитра, (керівник Шовкопляс Галина Олександрівна). На Екофесті Дмитро представив презентацію виконаної роботи та поділився своїми роздумами.

Вихованці гуртка ДОЕНЦ «Юні екологи” керівника Капітанової Людмили Миколаївни за цей час досліджували культуру Закарпатської області та її жителів: вивчали гуцульську національну кухню, звичаї та обряди, гуцульські пісні та вчилися танцювати народні танці. Юннати радо зустріли гуцульський танок в їх виконанні.

Також ці дівчата дослідили та узагальнили екологічні проблеми Донеччини та Закарпаття. Сагай Анастасія, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30 Краматорської міської ради, вихованка гуртка «Юні екологи» ДОЕНЦ, презентувала роботу «Основні екологічні проблеми Донеччини та Закарпаття», а вихованка гуртка ДОЕНЦ «Бісероплетіння» Біла Маргарита (керівник Таран Карина Анатоліївна) розповіла присутнім про жіночі прикраси Закарпаття.

Протягом всього заходу господарі школи дарували всім присутнім свої танцювально-пісенні композиції. Директор НВК Віталій Андрійович Бабкін щиросердно привітав усіх учасників проекту «Екологічними стежками рідної України».

Кожна подорож переживається тричі: вперше – коли планується, вдруге – коли саме подорожуєш, і втретє – коли згадуєш. Граючи в «живий мікрофон», діти згадували найяскравіші миті подорожі. Свої враження від екскурсії вихованці гуртків ДОЕНЦ «Екостудія» та “Юні екологи” (керівники Мельничайко Артем Володимирович та Гнибіда Анна Сергіївна) відтворили у відеофільмі “Спогади про Закарпаття”.

Слова вдячності організаторам освітньо-виховного проекту «Екологічними стежками рідної України» були висловлені директором Мар’їнської районної станції юних натуралістів – Тамарою Дмитрівною Ломанцовою. Вона наголосила, що і Донеччина, і Закарпаття – це все наша Батьківщина – рідна Україна. Також на святі були присутні щирі друзі юннатів – представники РЛП «Краматорський».

Донецькі юннати вивчали Закарпатську область, закарпатці – Донецьку. Діти побачили, як живуть їх однолітки – юні екологи та юннати з Західної України. Вони з’ясували, що наші області водночас і дуже красиві, і потерпають від одних і тих же екологічних проблем, у вирішенні яких можуть допомогти і юннати. Підліткам, як юним екологам, відомо, що ліси – це легені нашої планети Земля: кущі, дерева, трав’янисті рослини дарують людям кисень. Юннати можуть садити дерева та доглядати за ними. Наші хлопці та дівчата відвезли насіння та саджанці до Закарпаття. Звідти привезли посадковий матеріал.

На Екофесті юні екологи Донеччини оголосили про створення навесні Парку Єдності на території Краматорської НВК (ЗОШ№ 32-ДНЗ) в селищі Шабельківка.

Розбити парк та посадить дерева,
З усіх куточків рідної землі,
Юннатів умовлять не треба –
І стануть вряд тут клени-королі.

І виростуть тут туї з Закарпаття,
А в Закарпатті сосни з Святих гір,
Адже посадять їх юннати-браття,
Тому вони дотягнуться до зір.

Захід закінчився спільним виконанням гімну юних екологів Донеччини та загальним фото на місці майбутнього парку.

Трансляція ECOFEST на ДОЕНЦ-каналі You Tube

DSC_0059

DSC_0094

DSC_0101

IMG_0762

IMG_0767

IMG_0768

IMG_0777

IMG_0782

IMG_0813

IMG_0818

IMG_0822

IMG_0838

IMG_0847

IMG_0850

IMG_0857

IMG_0876

IMG_0882

IMG_0895

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • spaceman
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d