Комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»

dir

Директор КЗ КОЦЕНТУМ
Поркуян Олег Вікторович

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» має славну історію, яку він починає з вересня 1952 року. У мальовничому куточку міського парку Перемоги на околиці Кіровограда вперше гостинно відчинила свої двері новостворена Станція юних натуралістів, яку очолив Тюрін Сергій Олександрович. Будучи за покликанням душі великим природолюбом, згуртував навколо себе до 20 учнів, які стали першими гуртківцями новоствореної обласної станції юних натуралістів.

З перших днів роботи на СЮН Сергій Олександрович з великим ентузіазмом віддав всі сили і знання на розбудову юннатівського руху на Кіровоградщині. Робота з юннатами в той час проводилась, загалом, на земельній ділянці, яка мала площу 4 га.

У 1963 році на базі облСЮН розпочинає свою роботу профільний табір «Юннат», в якому щорічно відпочивали та оздоровлювалися в 3 зміни до 200 юннатів області. Відпочинок юннатів поєднувався з роботою різноманітних гуртків, пізнавальних екскурсій, вивченням флори і фауни рідного краю, дослідницькою роботою на дослідній ділянці та в саду облСЮН.

З 2001 року ОЦЕНТУМ очолює колишній юннат станції юних натуралістів Поркуян Олег Вікторович. В основу його управлінської діяльності покладено систему «Управління за результатами», яка базується на корпоративному стилі керівництва, що спирається на принцип врахування природо відповідних якостей кожної людини і особистісно орієнтований підхід до її діяльності для досягнення максимальних результатів.

В закладі працює 12 основних педагогічних працівників, функціонує 34 гуртки, в яких налічується 680 вихованців різних вікових категорій, які працюють на базах загальноосвітніх шкіл м. Кропивницького та навчальних закладів обласного підпорядкування.

Діяльність нашого закладу направлена на удосконалення позашкільної освіти з еколого-натуралістичного спрямування в області, на реалізацію поставленої проблеми «Взаємодія позашкільного закладу, школи, дітей і батьків у формуванні екологічно освіченої особистості».

На даний час позашкільна освіта в ОЦЕНТУМ здійснюється за напрямами: еколого-природоохоронний; дослідно-експериментальний; профорієнтаційний та реабілітаційно-оздоровчий.

Візитною карткою роботи закладу є співпраця з дошкільними, загальноосвітніми, позашкільними навчальними закладами, науковими установами, вищими навчальними закладами області, державними та громадськими організаціями, з 37-ма учнівськими лісництвами області.

Педагогічні працівники комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» особливу увагу приділяє підтримці обдарованої учнівської молоді, залученню її до дослідницької роботи за завданнями науковців, участі в обласних та всеукраїнських дитячих науково-практичних конференціях, науково-освітніх проектах, програмах, виставках, конкурсах. З цією метою було проведено ряд заходів з школярами області: обласний конкурс «Вчимось досліджувати та охороняти природу», обласний конкурс учнівських колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», День довкілля, обласний зліт учнівських лісництв «Юні господарі землі», обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця», обласна виставка досягнень юннатів Кіровоградщини «Щедрість рідної землі», обласний конкурс з флористики та фітодизайну «Квітуча Україна» та конкурс серед навчальних закладів області на кращий плакат на тему «Ми обираємо життя без наркотиків».

Наші вихованці є активними учасниками та переможцями очно-заочних Всеукраїнських конкурсів та акцій, про що свідчать Подяки, Грамоти та Дипломи Національного еколого-натуралістичного центру, Українського товариства охорони птахів, Міністерства екології та природних ресурсів України. Свою діяльність вони презентують на виставках під час проведення Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів та міських виставок, приурочених Дню захисту дітей та Дню позашкільника.

Діяльність педагогічного та дитячого колективів комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» висвітлюється на власному сайті http://obl-cen.kr.sch.in.ua та сайті управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.

Важливою складовою діяльності ОЦЕНТУМ є методична робота, яка включає в себе: інформаційно-аналітичну, координаційно-методичну, навчально-методичну та науково-методичну діяльність.

Інформаційно-аналітичну роботу в закладі координує інформаційно-методичний відділ. Він здійснює:

 • методичний супровід щодо підготовки та участі учнівської молоді в обласних та всеукраїнських конкурсах, трудових акціях, виставках, зльотах та операціях;
 • ознайомлює педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів області з науково-методичною інформацією, нормативно-правовими документами;
 • організовує своєчасне надходження інформаційних листів з еколого-натуралістичного напрямку до педагогів позашкільних закладів області.

Щороку методисти беруть участь у підготовці та проведені обласних методичних семінарів:

 • директорів, методистів рай і міськСЮН та відповідальних за еколого-натуралістичну роботу в районах;
 • керівників учнівських лісництв за участі головних лісничих лісогосподарських підприємств області;
 • керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку.

Залучаються до роботи у творчих групах, семінарах, заняттях педагогічної майстерності, майстер-класів, які проводяться спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

Підвищенню якості позашкільної освіти еколого-натуралістичної спрямування сприяє участь педагогів нашого закладу у обласних та всеукраїнських конкурсах:

 • Всеукраїнська виставка видавничої продукції з питань позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму;
 • Всеукраїнський конкурс «Цікава школа»;
 • Всеукраїнський конкурс науково-методичних розробок з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю;
 • Всеукраїнський конкурс майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості»;
 • Всеукраїнський конкурс методичних моделей виховного процесу в освітніх закладах «Виховати особистість».

Наша адреса: 25019 м. Кропивницький, вул. Пугачова, 2
e-mail: ocentym@ukr.net
адреса сайту: obl-cen.kr.sch.in.ua

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар