Лабораторія квітництва відкритого та закритого ґрунту | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Лабораторія квітництва відкритого та закритого ґрунту

ЛАБОРАТОРІЯ КВІТНИКАРСТВА
Національного еколого-натуралістичного центру

Керівник відділу Любов Іванівна Штурмак

Керівник  Любов Іванівна Штурмак

Методист  Альона Володимирівна Голосова


Запрошуємо до гуртків!

k

Відділ квітникарства це справжня лабораторія дизайну,творчості та краси.
У роботі працівники відділу спрямовують свою діяльність на вирішення основних завдань: координація роботи з квітництва та флористики у позашкільних еколого-натуралістичних закладах; пропаганда кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду з квітникарства, флористики, фітодизайну та ландшафтного дизайну; розширення тематики дослідницької та експериментальної роботи з квітництва, що має науковий характер та наявність конкретних результатів дослідницької та експериментальної роботи; популяризація еколого-натуралістичної позашкільної роботи серед учнівської молоді.

k

Педагогічні працівники відділу працюють у відповідності до змісту методичної роботи основним засадам державної політики у сфері позашкільної освіти на сучасному етапі. Беруть участь у заходах, спрямованих на підтримку професійного зростання педагогічних кадрів, приймають активну участь у роботі та проведенні семінарів, конференцій; презентації відділу та проведення майстер – класів з флористики для учасників курсів підвищення кваліфікації методистів обласних, районних і міських еколого-натуралістичних центрів (СЮН); презентації відділу для учасників Всеукраїнських та Міжнародних заходів, для слухачів курсів підвищення кваліфікації методистів обласних, районних і міських еколого-натуралістичних центрів (СЮН), для гостей НЕНЦ; участь у конкурсі інноваційних розробок навчання в рамках виставок-презентацій “Освіта України”.

Педагогами відділу щорічно організовуються та проводяться такі масові заходи:Всеукраїнська новорічно-різдвяна виставка “Новорічна композиція”; Всеукраїнський заочний конкурс-огляд внутрішнього та зовнішнього озеленення навчальних закладів “Галерея кімнатних рослин”; Всеукраїнська трудова акція “Парад квітів біля школи ( приведення в порядок та благоустрій території; закладка та створення розаріїв, газонів, квітників та клумб різних типів на території навчального закладу, збільшення видового та кількісного складу квітково-декоративних рослин в зовнішньому озелененні шкіл та позашкільних закладів).

k

k

Розпочинаючи з 2008 року було започатковано проведення Всеукраїнського конкурсу “Юний флорист”, який проводився Національним еколого – натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки Украни спільно з Академією флористики Наталії Агеєвої.
Конкурс проводився з метою виявлення та залучення учнівської молоді, що має нахил до мистецтва флористики та фітодизайну, сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні.

У 2009 році з метою формування екологічної культури
особистості, активізації пізнавальної, творчої та просвітницької діяльності учнів, залучення учнівської молоді до роботи із покращення зовнішнього озеленення та ландшафтного дизайну території навчального закладу було запроваджено проведення Всеукраїнського конкурсу проектів озеленення інтер`єру та ландшафтного дизайну позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.
При відділі працюють безкоштовні гуртки відповідного напряму: фітодизайн, юні квітникарі, юні квітникарі-аранжувальник. Під час занять вони не лише розширюють свої знання з біології та квітництва, ознайомлюються з кращим вітчизняним та зарубіжним досвідом з квітникарства і флористики, а й набувають практичних навичок по вирощуванні та догляду за квітковими рослинами, розвивають художній смак та вчаться відрображати свої творчі задуми через створення букетів, композицій та флористих об’єктів.
Крім гурткової роботи у відділі з 1999 року організовано роботу Всеукраїнської заочної школи флористики і фітодизайну, де навчаються учні старшого віку (8-11класи) протягом двох років очно-заочної форми навчання.
На заняттях школи вивчаються європейська та японська школи аранжування квітів. Учні навчаються прийомам роботи з природним матеріалом, квітами. Опановують мистецтво складання композицій, букетів, виготовлення колажів, техніку побудови ландшафтних композицій, формування та оздоблення інтер’єрів засобами фітодизайну.

k

Вивчення теоретичного матеріалу закріплюється практичними заняттями по всіх темах програми. Передбачається проведення екскурсій до провідних салонів-магазинів квітів, на виставки робіт аранжувальників, тепличні господарства міста Києва, ботанічні сади, до музеїв, виставок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
В кінці кожної сесії передбачається проведення заліків та виставок творчих робіт учнів. В кінці курсу навчання проводиться екзамен вивченого теоретичного та практичного матеріалу. По успішному складанню екзамену слухачі отримують посвідчення.
Серед випускників школи багато продовжили навчання, а дехто обрав професію флориста.
Для організації роботи відділ має гарну матеріальну базу: обладнані та оформлені кабінети, зимовий сад, теплицю, навчально-дослідні колекційні ділянки, квітники та великий асортимент квітково-декоративних рослин відкритого та закритого грунту.
Зимовий сад і теплиця налічують колекцію кімнатних та оранжерейних рослин близько 200 видів, представників рослинного світу тропіків, субтропіків, пустель. Улюбленим місцем юннатів центру є зимовий сад, який є незаперечною окрасою не лише відділу.
Лише переступивши його поріг одразу потрапляєш у дивний та чарівний світ тропічної та субтропічної флори, який радує своєю ошатністю і оксамитовою зеленню цілий рік, і ласкаво запрошує до себе на гостини.
Колекція кімнатних та оранжарейних рослин зимового саду налічує близко 200 видів рослин. Створювався він як лабораторія для проведення практичних робіт з юннатами під час занять гуртків. Але з часом колекція поповнювалася, розширювалася і в зимовому саду розпочали проводити семінари-практикуми, практичні роботи для школярів та студентів і він перетворився на одну з улюблених експозицій при проведенні екскурсій.
Приміщення зимового саду створене уже близько 50 років тому. Тоді ж були висаджені перші рослини. Ішов час, змінювався видовий склад рослин, колекція поповнювалась новими видами квіткових та декоративно-листяних рослин. Так, поряд з окрасою та старожилом зимового саду – фініковою пальмою, з’явились інші представники пальмових: хамеропс, ховея, саговник і т.д. Приміщення зимового саду поповнилося фонтаном та басейном з каскадним водопадом, які не лише надали більш привабливого вигляду, а й зволожили повітря, що створило більш сприятливі умови для життєдіяльності рослин.

k

k

Теплиця та зимовий сад відділу мають колекцію кімнатних та оранжерейних рослин, яка постійно поповнюється новими видами. Тут вивчають та вирощують представників рослинного світу тропіків, субтропіків, пустель; серед яких є декоративно-листяні, красивоквітучі, виткі, велика група сукулентних рослин та екзотичні плодові рослини (фейхоа, цитрусові, інжир, кава аравійська та інші) і лікарські кімнатні рослини.
Їх діяльність направлена на покращення навчально-дослідної та природоохоронної роботи. Теплиця використовується для проведення практичних занять гуртківців, студентів, під час проведення семінарів. Проводяться також екскурсії для учнів, студентів, учасників Всеукраїнських масових заходів, використовується для проведення дослідницької роботи в закритому грунті юннатами відділів квітництва, рослинництва, садівництва, біології та дендрології.
Колекція квітково-декоравних рослин відкритого грунту нараховує біля 150 видів однорічних, дворічних та багаторічних рослин, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні. Колекція квітково-декоративних рослин постійно поповнюється новими видами та сортами, що запроваджуються для вирощування квітковою індустрією.
При відділі продовжується робота щодо впровадження в практичну діяльність відділу нетрадиційних, перспективних форм і методів роботи з учнівською молоддю по дослідницькій роботі на НДЗД, в закритому грунті, зовнішньому та внутрішньому озелененні.

rouse

 

Презентація Новорічно-різдвяна композиція 2015

Всеукраїнська новорічно-різдвяна виставка “Новорічна композиція”

Запрошуємо на навчання в гуртки:

  • фітодизайн,
  • юні квітникарі-аранжувальники
  • юні квітникарі.

Навчання безкоштовне.
Гуртки працюють в будні дні з 15.00 до 18.00 год.
(понеділок-середа; вівторок-п’ятниця).

Ми радо чекаєм Вас за адресою:

вул. Вишгородська, 19, Київ, Україна, 04074

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, відділ квітництва, кабінет 30.

Тел. (044) 430-04-91;430-43-90.

      E-mail: cvetic@nenc.gov.ua

Поділитися