В Чернівецькій області відбулося відкриття обласної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Чернівецькій області відбулося відкриття обласної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»

Кожного року приходить період, коли атмосфера наповнюється передчуттям чогось особливого і святкового. Це наближаються різдвяні та новорічні свята. В романтичному настрої світять яскравими вогнями різдвяні ярмарки, настає час очікування найбільш чудової пори року. Світ поступово повертається від напруженого ритму буденних днів до приємного передріздвяного шуму і турбот.

Новий рік, безумовно, має свої особливі запахи, з яким він асоціюється у нас ще з дитинства. І самі новорічні аромати – це запах мандарин і, звичайно ж, справжньої живої ялинки. Це амбре, яке зачаровує та наповнює кімнату передчуттям свята, а нас – з головою занурює в той час, коли ми ще вірили в святого Миколая, а не виконували його повноваження.

І, мабуть, для кожного новорічно-різдвяні свята, в першу чергу, пов’язані з прикрашанням ялинки. Щорічно з ялиною входить в наш дім радість, веселощі, подарунки. Ще в сиву давнину наші предки прикрашали в лісі ялинкове віття, благаючи про дарування собі здоров’я, сили, щастя. Однак, в Україні заради свята вирубуються ялинки на площі більше багатьох сотень гектарів. Тому, саме з метою збереження лісових красунь ялинок і було започатковано природоохоронну акцію «Живи, ялинко», в рамках якої і проводиться щорічно обласна традиційна новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція», урочисте відкриття якої відбулось 20 грудня 2018 року в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. Захід проводиться з метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи, до багатовікових традицій українського народу.

Організатори виставки – комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Чернівецький обласний краєзнавчий музей.

На урочистому відкритті були присутні: директор комунального закладу “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Головченко Людмила Юріївна, завідувач відділом Чернівецького обласного краєзнавчого музею Кириченко Неля Андріївна, головний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства, Собко Тарас Михайлович, заступник начальника відділу координації природоохоронної роботи, регулювання використання природних ресурсів та погоджень управління екології та природних ресурсів Чернівецької облжержадміністрації Каменецький Василь Миколайович, Морозова Тетяна Василівна, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, голова Чернівецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, педагоги, вихованці, учні та студенти закладів освіти області.

Організатори виставки та запрошені гості закликали всіх мешканців нашого краю зберегти лісові красуні, адже можна прикрасити будинок оригінальним ялинковим букетом, створеним власними руками, не рубаючи все дерево. Новорічні композиції прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр. Вони прикрашають новорічні столи, підносяться як подарунки. Їх можна поставити на обідній чи книжковий стіл, сервант, книжкову полицю, телевізор. Останнім часом за кордоном з’явилася нова послуга – продаж ялинок в горщиках. Живу ялинку навесні можна висадити в грунт.
Вихованці Чернівецького ОЦЕНТУМ, в свою чергу, дали такі поради із збереження ялинок:

  1. Створити в квартирі новорічний настрій за допомогою декількох ялинових або соснових гілочок, шишок. Прикрасити їх сріблястим дощиком, кольоровими кульками.
  2. Виготовити новорічні композиції: настільні, настінні, підвісні, композиції на підлозі. Взяти участь у новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція».
  3. Виготовити „ сніжні букети”, «вкриті інеєм» гілки , міні – ялинки.
  4. Виростити ялинку самим.

Відкриття виставки відбулось в час святкування одного з улюблених свят дітвори – Дня Святого Миколая. Тому перші відвідувачі виставки були обдаровані приємним сюрпризом. Святий Миколай через працівників обласного управління лісового та мисливського господарства пригостив усіх смаколиками.

Виставка працюватиме до 20 січня 2019 року. Отож запрошуємо всіх бажаючих відвідати її та набратись позитивної енергії від краси, створеної дитячими руками в час передріздвяних свят.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар