Діалог юннатів з природою | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Діалог юннатів з природою

У травневій природі багато цікавого. Квітнуть дерева і трави. З ранку до вечора гудуть бджоли, збираючи цілющий травневий мед. Дикорослі трави доповнюють нашу їжу вітамінною зеленню. Вилітають травневі хрущі. У більшості пернатих мешканців з’явились пташенята.

Поспілкуватись з природою Боздошського парку весняної днини вирішили вихованці гуртка „Юні квітникарі” Закарпатського еколого-натуралістичного центру під керівництвом педагога Оксани Кремінь. Окрім знайомства з деревними та чагарниковими породами парку, який є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, діти розгадували ребуси та головоломки на тему „Весняні явища природи”, виконували завдання на кмітливість „Вгадай пташку за описом” та „Розпізнай пташиний дзьоб”, шукали відповіді на екологічні задачі.

Особливою цікавинкою для юннатів виявилось завдання знайти комаху і розглянути її під збільшуваним склом. Жваво обговорюючи між собою різноманітність її покривів, будову тіла, колір та розмір, дітям вдалося роздивитися наступних комах: мураху чорну, сонечко семикрапкове, муху звичайну, травневого хруща та його личинку.

Слухаючи звуки природи, ми отримали надзвичайну насолоду від емоційного сприйняття весни. Закривши очі, вдихнули чисте прохолодне повітря, відчули запах зелені, почули мелодійні співи птахів, скрекотіння коників, квакання жаб, дзижчання комарів, гуркотіння річки та легенький шелест листя дерев, спричинений вітром.

Йдучи вздовж прибережної зони річки Уж, натрапили на мурашник. Обстеживши його, помітили, що з однієї сторони мурашник хтось суттєво розворушив. Тут вочевидь побували хулігани. Не дивлячись на це, жителі мурашника тим часом, акуратно завершували поверхи своєї домівки. „Відомо, що мурах називають санітарами лісу. Достатньо п’яти мурашників, аби захистити від комах-шкідників дерева на ділянці лісу розміром 100 на 100 м”, – повідомила всім присутнім Маринка, вихованка гуртка.

Оскільки Закарпаття славиться багатими бальнеологічними ресурсами, окремо ознайомились із мінеральним джерелом парку, яке користується неабиякою популярністю серед жителів міста.

Дорогою додому діти активно обговорювали все побачене і почуте, що дуже радує, оскільки спілкування з природою, свіже повітря, цікаві заняття – все це приносить позитивні емоції і відволікає від сумного сьогодення.

Екскурсія пройшла цікаво та пізнавально. Юні природолюби зрозуміли, що жива природа потребує дбайливого ставлення, ми повинні її вивчати, досліджувати, берегти та примножувати її багатства.

Захід проведено у рамках співпраці обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (ЗОЕНЦ) із громадськими організаціями – „Закарпатське товариство охорони природи, „Інститут еколого-релігійних студій за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар