Молодь за чисте довкілля (Дніпропетровська область) | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** до 15 квітня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** 15 - 17 квітня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності «Енергія і середовище»(очно) *** 15 - 17 квітня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" (змішаний формат) *** 26 - 28 квітня 2025 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2025 році (очно) *** 29 квітня - 01 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) *** з 15 січня по 25 травня 2025 року - триває участь у Всеукраїнському освітньому проєкті «Хочу стати полярником» (змішаний формат) *** з лютого по травень 2025 року - триває науково-освітній проєкт «Арт-простір допитливого природознавця» у 2024/2025 навчальному році (заочно) *** 13 - 15 травня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 13 - 15 травня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (змішаний формат) *** 15 - 30 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 20 травня 2025 року - надсилаються роботи на Всеукраїнський конкурс святкового короваю «100 років НЕНЦ – епоха натуралістів» (заочно) *** 20 - 22 травня 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Арт-виставка горщечкових рослин до відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) ***


Молодь за чисте довкілля (Дніпропетровська область)

Природа нам – як рідний дім,

Вона усім як мати,

Щоб лад завжди був в домі тім,

Про це нам треба дбати.
Замислюючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ти проживаєш. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок – зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи – це збереження людини.

Особливої уваги в питаннях охорони та чистоти навколишнього середовища потребує саме молодь. Адже вона і є майбутнім нашої країни, тому від усвідомлення нею цінності нашого довкілля, розуміння правильного природокористування, формування відповідних переконань і визначить напрямок розвитку нашого суспільства і держави в цілому.

З метою підвищення екологічної свідомості дітей та молоді у жовтні поточного року на базі Ляшківського ліцею керівником гуртка філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” “Шафран” Тарасенко Людмилою Володимирівною був проведений екологічний квест “Світ в твоїх руках”.

Мета гри-квесту – сприяти закріпленню знань у здобувачів освіти не тільки з екології, а й з інших природничих наук, визначення та усвідомлення нинішніх екологічних проблем, пошук оптимальних шляхів їх розв’язання.

В ході квесту дві команди учнів 10 та 11класів Ляшківського ліцею змагались між собою. Перед командами було поставлене завдання розгадати зашифровані слова, шо мають відношення до природоохоронних об’єктів. Але, щоб їх розшифрувати, потрібні були підказки (букви, які є в цьому слові і опис природоохоронного об’єкту). Підказки можна було отримати, виконавши завдання на екологічних станціях. Учні побували на станціях:

Станція “Що ми викидаємо, або золоті розсипи смітників”. На цій станції учні пройшли тест на знання екології.

Станція “Чорна скринька”. Учні по опису відгадували рослини, які знаходились в чорній скриньці.

Станція “Фантазери”. Учасникам було запропоновано шляхи зменшення кількості сміття шляхом його повторного використання, а саме з різних видів сміття (коробок, банок, пляшок тощо) виготовити тварин, казкових героїв або інших фантастичних персонажів.

Станція “Здоров’я”. Учасникам роздали скріпки і запропонували їм їх розігнути і робити з них будь що. Потім вони повинні спробувати їх повернути у початковий вигляд, що виявилося проблематичним. Так само і з здоров’ям. Ми вживаємо шкідливі продукти, куримо, вживаємо наркотики, не досипаємо, перевтомлюємось, нервуємось і інше, а потім повернути здоров’я в попередній стан ми не можемо. Тож найцінніший скарб людини – здоров’я і його треба берегти.

Станція “Екосистема”. Учасникам було запропоновано вивчити та описати оточуючу їх екосистему за відповідним планом.

Станція “Плутанина”. Учні, за допомогою підказок, здобутих в попередніх конкурсах, розгадували зашифровані слова, що мають відношення до природоохоронних об’єктів.

Учасники квесту добре справились із завданням та в кінці отримали солодкі подарунки.

Сьогодні ми все частіше чуємо слова “екологія”, “забруднення навколишнього середовища”, “забруднене довкілля”… Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність.

Проведення квесту допомогло учням усвідомити, що нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великими нещастями, бідами усього людства. В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях.

Фотозвіт за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1h_iybUOvMu11_dDTyR6se8zqkdGQkyv4?usp=sharing

Керівник гуртка філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран” Людмила Тарасенко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



APServer