Дитяча науково-практична конференція «До 20 річниці польоту першого українського астронавта та початку повномасштабного учнівського експерименту з «космічними» рослинами на Землі» | Національний еколого-натуралістичний центр 6 - 9 лютого - Всеукраїнський конкурс "Intel-Еко Україна-2018"; *** 14 - 16 лютого - Національний тур міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження "Енергія і середовище"; *** 19 - 23 лютого - Курси підвищення кваліфікації методистів позашкільних навчальних закладів; *** 21 - 23 лютого - Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій "Екософт-2018". В рамках чемпіонату: - Національний тур Міжнародного конкурсу комп'ютерних проектів "INFOMATRIX 2018"; *** Упродовж місяця - Семінар-тренінг "Моніторингові дослідження стану навколишнього середовища"; *** Упродовж місяця - Авторські майстерні з раннього розвитку та раннього навчання дітей в закладах позашкільної освіти; *** До 14 лютого 2018 року триває Національний етап XI Міжнародного екологічного конкурсу


Дитяча науково-практична конференція «До 20 річниці польоту першого українського астронавта та початку повномасштабного учнівського експерименту з «космічними» рослинами на Землі»

4 грудня в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулася науково-практична конференція, присвячена 20-ій річниці польоту першого українського астронавта та початку повномасштабного учнівського експерименту з «космічними рослинами» на Землі. Конференція проходила у форматі діалогів з почесними гостями, коротких виступів, обговорень цікавих питань.

До учнівської аудиторії з юннатів Національного еколого-натуралістичного центру, учнів шкіл Подільського, Голосіївського та Оболонського районів міста Києва, вихованців Київської МАН і гуртка електроніки НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського, завітав особливий гість Леонід Костянтинович Каденюк – перший астронавт незалежної України, Герой України.

Координатор науково-практичної конференції директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Вербицький Володимир Валентинович, відкриваючи зібрання, окреслив важливі події двадцятирічної давнини: політ українця в космос та ті експерименти з біологічними об’єктами, які одночасно проводились на орбіті та на Землі за науково-освітньою програмою «Вчителі та учні досліджують космічні рослини». В 1997 році з усіх областей України в НЕНЦ приїздили педагоги, для яких проводились відповідні навчальні семінари. 20 тисяч учнів в Україні і стільки ж в США досліджували швидкоростучу рослину Brassica rapa (Ріпа городня), вивчаючи її біологічні особливості та вплив різних зовнішніх факторів на ріст і розвиток.

Леонід Костянтинович Каденюк розповів про свій життєвий шлях від випускника Чернігівського авіаційного училища до астронавта у складі багатонаціонального екіпажу космічного «човника» багаторазового використання «Колумбія». Також він презентував свою книгу «Місія – Космос» та подарував примірники з власним підписом наймолодшим учасникам конференції та представникам творчих учнівських об’єднань з екології, астрономії Центру, електроніки НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського.

У роботі конференції взяли участь:

Кузнєцов Едуард Іванович – радник Голови Національного космічного аґенства України

Яцков Сергій Васильович – директор Київської філії Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова

Назаренко Володимир Іванович – провідний науковий співробітник Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, кандидат біологічних наук

Адамчук-Чала Надія Іванівна – докторант Інституту мікробіології та вірусології ім.Д.К.Заболотного НАН України, дублер Леоніда Каденюка

Поліщук Ірина Юріївна – директор Київської МАН

Симон Андрій Олександрович – науковий співробітник лабораторії «фізика космосу» кафедри астрономії фізичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка

Білько Денис Іванович – доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», старший науковий співробітник кафедри лабораторної діагностики біологічних систем, кандидат біологічних наук.

Адамович Анатолій Олександрович – заступник директора Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Спеціально з Буковини, малої Батьківщини Леоніда Каденюка, надійшло вітання від працівників Чернівецького музею космонавтики.

Учасники конференції відвідали наукову астрономічну обсерваторію учнівської молоді НЕНЦ та Київської МАН, для спостереження за небом за допомогою телескопу.

Масовий захід широко висвітлювався в засобах масової інформації.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар