Підгодуй пташку взимку | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Підгодуй пташку взимку

Однією з найбільш розповсюджених груп теплокровних тварин є птахи – 8600 сучасних видів, в Україні – близько 360 видів. В сучасних умовах урбанізованого середовища значно зменшилася чисельність пташиного населення, хоча людина, як і раніше, потребує товариства пернатих. Птахи – наші друзі та помічники. Вони мають велике наукове, виховне й естетичне значення. Є невід’ємною частиною природного середовища і виступають моделями для вивчення біологічних процесів, об’єктами наукових досліджень, чудовою прикрасою і захисниками лісів, полів та луків.

Не всі птахи відлітають до теплих країн, значна частина їх залишається з нами в зимовий період. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до гибелі великої кількості птахів.

Саме тому комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» за ініціативи юннатівського самоврядування (Грицюк Олександра, гурток «Здоровим бути модно») розпочинає природоохоронну акцію «Підгодуй пташку взимку» в рамках Великого зимового обліку пташок.

Терміни проведення акції: з 18 по 25 січня 2018 року (з подальшою підгодівлею птахів в несприятливу зимову та ранньовесняну пору року).

Оргкомітет акції просить сфотографувати моменти підгодівлі птахів та виготовлені годівнички і надіслати на електронну адресу е-mail: kzchocentum@ukr.net   до 25 січня 2018 року.

Найкращі, найоригінальніші роботи будуть розміщені на сайті Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та на сторінці закладу у Фейсбуці.

Вміло організована підгодівля буде сприяє не лише виживанню птахів в даній місцевості, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках.

Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар