„Тиждень педагогічної майстерності – 2018” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


„Тиждень педагогічної майстерності – 2018”

Немає людей, більш допитливих,

невагомих, більш одержимих думками

про творчість, як учителі.

В. Сухомлинський

 

Саме такими і є педагогічні працівники Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об’єктивно осмислювати педагогічні факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність.

Будь-які інновації є постійним джерелом прогресивного руху педагогічної науки і практики і в кінцевому підсумку впливають на якість змісту освіти зокрема позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, який в подальшому сприяє розвитку та формуванню екологічно грамотної особистості, і є майбутнім громадянином інформаційного суспільства.

Відповідно до Річного плану роботи ЗОЕНЦ на 2017/2018 навчальний рік, з метою вивчення системи роботи та рівня педагогічної майстерності педагогічного колективу, поглиблення й розширення знань педагогів про нетрадиційні форми та методи роботи з дітьми, впровадження у навчально-виховний процес сучасних педагогічних технологій, залучення педагогів до активної самоосвітньої та інноваційної діяльності, формуванню стійких професійних цінностей з 12 до 19 березня 2018 року в ЗОЕНЦ проводився Тиждень педагогічної майстерності.

Організації та проведенню методичного заходу передувало створення комісії, підготовка необхідної документації, складання та затвердження плану проведення Тижня, графіку взаємовідвідування гурткових занять.

Протягом Тижня було проведено ряд заходів, спрямованих на вивчення стану роботи гуртків, організацію і проведення майстер класу, огляд планів-конспектів гурткових занять та методичних напрацювань педагогічних працівників, взаємовідвідування гурткових занять із наступним обговоренням, обміну досвідом педагогів, ознайомлення з творчими лабораторіями керівників гуртків, методистів та завідувачів відділами, зокрема:

1. Методична нарада. Ознайомлення з планом проведення Тижня педагогічної майстерності. Підготовка матеріалів до виставки творчих доробок педагогів.

2. Засідання методичного дня, на якому із доповідями виступили: Яхимець І.М., завідувач відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ з темою: „Формування в гуртківців бережливого ставлення до природи на гуртку „Юні ентомологи”” та Павко М.М., керівник гуртків відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи з темою: „Використання сучасних інноваційних технологій на заняттях гуртка „Природа рідного краю”. Кремінь О.І., завідувач відділу інформаційно-методичної роботи, розробила методичні рекомендації до проведення гурткового заняття на тему: „Бережімо великодні традиції!”.

3. Виставка педагогічних доробок та напрацювань „Педагогічний вернісаж – 2018”, на яку педагоги ЗОЕНЦ та філій представили змістовні методичні матеріали, розробки занять, поширені конспекти занять, презентації, портфоліо відділів з нормативно-правовими матеріалами, кожен педагог представив своє власне портфоліо і портфоліо гуртка, дослідницькі роботи, екологічний практикум, тематичні папки із дидактичними, ілюстративними, демонстраційними матеріалами для гурткових занять, відеоматеріали та видавничу продукцію.

 

Разом з тим були представлені, підготовлені переважною більшістю педагогів ЗОЕНЦ та філій, наступні змістовні методичні рекомендації до проведення гурткових занять, а саме:

 • „Історія виникнення свята Пасхи” (Кремінь О.І.);
 • „Великодні писанки: візерунки, символи, значення.” (Кремінь О.І.);
 • „Як бути здоровим взимку?” (Токарєва О.І.);
 • „Збір і монтування гербарію” (Величканич О.М.);
 • „Використання елементів народознавства на гуртку „Юні охоронці природи”” (Фляшко В.В.);
 • Робочий зошит „Навчальна практика із зоології” (Величканич О.М., Токарєва О.І.).

Сценарії масово-виховних заходів:

 • „Міс Юннаточка” (Яхимець І.М.);
 • „Новий рік вже на порозі?” (Яхимець І.М.);
 • „Як бути здоровим взимку?” (Токарєва О.І.);
 • „Всесвітній день домашніх тварин” (Величканич О.М.);
 • „Зустріч зими з весною. Стрітення Господнє.” (Кремінь О.І.);
 • „Екоквест – ефективна іноваційна технологія навчання” (Величканич О.М..);
 • „Зустрічаємо птахів” (Самойлова А.В.).

Матеріали доповідей з якими педагоги виступали на засіданнях методичних днів протягом 2017/2018 навчального року:

 • Формування практичних знань, умінь і навичок вихованців гуртка „Юні лісівники” під час навчально-пізнавальних екскурсій. (Павлючок М.І., керівник гуртків Рахівської філії ЗОЕНЦ.)
 • Екологічний тренінг на тему: „Твоя планета у твоїх руках”. (Самойлова А.В., завідувач відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ, керівник гуртків.)
 • Виховання екологічної культури у юннатів засобами народознавства на гуртках „Юні користувачі ПК”. (Біляк О.В., керівник гуртків в ЗОЕНЦ.)
 • „Національно-патріотичне виховання дітей та молоді засобами еколого-натуралістичної творчості”. (Кремінь О.І., завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ.)
 • Формування в гуртківців бережливого ставлення до природи на гуртку „Юні ентомологи”. (Яхимець І.М., завідувач відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ.)
 • Використання сучасних інноваційних технологій на заняттях гуртка „Природа рідного краю”. (Павко М.М., керівник гуртків в ЗОЕНЦ)
 • Ознайомлення із взаємозв’язками рослин лісу і навколишнього середовища. Дерева, що ростуть вільно та в угрупованнях, світлолюбні і тіньовитривалі. (Копанчук Д.І., керівник гуртків „Юні лісівники-дендрологи”).

Дидактичні матеріали:

 • „Цікаве про тварин”, „Сад чудес”, „Цікаві факти про воду”, „Народний календар”, „Кладові вітамінів”, „Птахи нашого саду”, „Ігри і розваги біля ялинки”, „Дивовижні дерева” (Кремінь О.І.);
 • „Все про комах”, „Кращі стрибуни”, „Рекордсмени світу комах”, „Загадки про комах”, „Кращі будівельники” (Яхимець І.М.);
 • „Пташині гнізда”, „Факти про ліс”, „Годівничка своїми руками”, „Екологічні ігри” (Самойлова А.В.);
 • „Планета Земля”, „Хвилинки цікавинки”, „Легенди про рослин”, Сканворди „Бал квітів”, „Дерева в мініатюрі” (Величканич О.М.);
 • „Чудеса природи”, „Цікаве про ліс”, „Весняні прислів’я”, „Зелена аптека”, „Вікторина про тварин” (Павко М.М.) тощо.

4. Майстер клас: „Виготовлення вітальних листівок до Великодня в техніці квілінг”, який провели Величканич О.М., завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи та Токарєва О.І. методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, метою якого є залучення юннатів до вивчення великодних традицій, звичаїв, розвиток творчих здібностей, уяви та фантазії.

5. Калейдоскоп методичних розробок гурткових занять, на який керівники творчих учнівських об’єднань представили розширені плани-конспекти та розробки гурткових занять еколого-натуралістичного профілю.

6. Засідання атестаційної комісії – заслухано творчий звіт керівників гуртків: Яхимець І.М., Копанчук Д.І..

Крім вищезазначених заходів з метою обміну досвідом та набуття практичних навичок для молодих спеціалістів згідно графіку взаємовідвідування гурткових занять педагогами ЗОЕНЦ з 13.03-до 19.03 проведено ряд відкритих занять:

13.03 – „Гуртові комахи (оси, джмелі,мурахи, терміти)” у гуртку „Юні ентомологи” провела Яхимець І.М., відвідали Кузьма В.Ю., Величканич О.М., Кремінь О.І., Токарєва О.І..;

13.03 – „Друкування текстового документа. Практична робота. Друкування документа Word” у гуртку „Юні користувачі ПК”, провела Біляк О,В., відвідали Кузьма В.Ю., Величканич О.М., Кремінь О.І..

14.03 – „Традиційні українські дворічники” у гуртку „Юні квітникарі”, провела Кремінь О.І., відвідали Павко М.М., Андрусь Г.М..

15.03 – „Акваріумні риби рекомендовані для початківців” в гуртку „Юні акваріумісти” провела Величканич О.М., відвідала Біляк О.В..

15.03 – „Ліс – легені планети” у гуртку „Юні натуралісти дошкільного віку” провела Павко М.М., відвідали Яхимець І.М., Копча М.М..

16.03 – „Ліс – безцінний дар природи” у гуртку „Юні лісівники-дендрологи” провела Копанчук Д.І., відвідала Павлючок М.І..

17.03 – „Червона книга України” у гуртку „Юні лісівники” провела Павлючок М.І., відвідала Копанчук Д.І..

15.03 – „Стан основних річок України. Малі річки України.” у гуртку „Юні охоронці природи” провела Бошко С.В., відвідала Фляшко В.В..

16.03 – „Червона книга України. Зелена книга України.” у гуртку „Природа рідного краю ” провела Фляшко В.В., відвідала Бошко С.В..

Тиждень педагогічної майстерності, як і у минулі роки, показав, що педагоги ЗОЕНЦ та філій на належному рівні підготувалися до його проведення, мають вагомий педагогічний багаж, використовують інноваційні технології, знаходяться в постійному пошуку нових форм і методів роботи для покращення проведення гурткових занять, масово-виховних заходів та заходів, спрямованих на підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів.

Кремінь О.І.

завідувач відділу інформаційно-методичної

роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d