Відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів в комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів в комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»

Щорічно в другу суботу і неділю травня святкується Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day). Історично передумовою для запровадження цього дня стала Міжнародна конвенція з охорони птахів, підписана ще у 1906 році.

Основна мета святкування – поширення знань про мігруючих птахів, місця їх відпочинку та шляхи переміщень.

Як відомо, людина з незапам’ятних часів шанувала мігруючих птахів, пов’язувала з ними свої повір’я, приказки, прикмети. Люди з тугою в серці дивилися в слід птахам, що відлітають на південь восени і з радістю зустрічали їх навесні, адже клини птахів, що летять у височині, несли вість про закінчення зими, холодів, та про початок весняного оновлення життя.

З 23 квітня по 12 травня 2018 року в комунальному закладі «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» в рамках відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів було проведено заходи під лозунгом «Об’єднання наших голосів для збереження птахів».

Керівники гуртків «Природа рідного краю» та «Юні садівники» з вихованцями молодшого шкільного віку на заняттях гуртка провели:

 • інформаційні бесіди про мігруючих птахів;
 • перегляд відеофільмів про перелітних птахів;
 • години спілкування щодо охорони та збереження рідкісних мігруючих птахів «Птахи, що живуть навколо нас», «Птахів зустрічаємо – землю зберігаємо», «Пісня ластівки», «Птахи прилетіли – на крилах весну принесли»;
 • конкурси екологічних стіннівок, інформаційних куточків «Мігруючі птахи», «Перелітні птахи України», «Пташиний світ рідного краю».

Для вихованців гуртків старшого шкільного віку «Лікарські рослини» та «Юні квітникарі» було організовано:

 • флешмоб «Лети у небо безкрає»;
 • виставки малюнків та фотографій  «Птахи Кіровоградщини», «Країни, куди відлітають мігруючі птахи», «Перелітні птахи нашої місцевості»;
 • екскурсії та експедиції екологічними стежками з метою розвитку екологічної культури підростаючого покоління, залучення гуртківців  до охорони та вивчення орнітофауни рідного краю.

Під час експедицій гуртківці мали нагоду побачити та спостерігати за такими мігруючими  птахами як лебідь-шипун, ластівка берегова, лелека білий, чапля сіра, голуб припутень, качка дика, курочка водяна  та крячок річковий. Провели збір інформації про місця гніздування лелеки білого в мікрорайоні Лелеківка (вул. Б. Хмельницького 260, 140А, Волгоградська 64 та Тітова 21).

В рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року 2018 – припутень» гуртківці ОЦЕНТУМ провели спостереження за даним видом, підготовили відеоматеріали про біологічні особливості птаха.

Результатом проведеної роботи є виконання дослідницьких проектів: «Поширення популяції лелеки білого мікрорайону Лелеківка міста Кропивницького» та «Синурбанізація голуба припутня (Columba Palumbus L.) у м. Кропивницькому».

До відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів вихованці гуртків «Юні охоронці природи» та «Обрій» на базі Плетеноташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківського району підготували творчу виставку «Пташиний базар». На виставці було представлено пташок із зеленої та сушеної трави, соломи, водоростей, тканини, ниток, паперу, картону, пластиліну, тіста. Щоб привернути увагу до відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів гуртківцями було проведено флешмоб «Окрилена пташка», екологічну інтелектуально-розважальну квест-гру «Мігруючі птахи» та виготовлено інформаційну стінгазету.

В рамках проведення Всесвітнього дня мігруючих птахів вихованці гуртка «Дивосвіт» ЦДЮТ «ЗОРІТ» Новоукраїнської міської ради провели екологічну акцію «Ніхто крім нас». В ході акції ними була опрацьована додаткова література, інформація з інтернет-ресурсів з якої вони дізнались багато цікавого про мігруючих птахів своєї місцевості. З вихованцями було проведено інтернет-квест, під час якого учні показали високий рівень знань з біології, екології, географії.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d