Завершився ІІІ Всеукраїнський форум юних екологів «Збережемо рідний край» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Завершився ІІІ Всеукраїнський форум юних екологів «Збережемо рідний край»

З 10 по 14 травня 2018 року в Українському дитячому центрі «Молода Гвардія» відбувся ІІІ Всеукраїнський форум юних екологів України «Збережемо рідний край». В урочистому відкритті форуму, 10 травня, взяли участь діти з 22 областей України – переможці Всеукраїнських, обласних та районних конкурсів еколого-натуралістичного напряму роботи.

Відкриття форуму

Учасників форуму зі сцени привітали Едуард Броніславович Лебединський, генеральний директор УДЦ «Молода Гвардія» та Макосій Дмитро Іванович, директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання. Представники областей України з прапорами своєї області пройшли урочистим маршем.

Після концерту відкрився фотовернісаж «Я – це ти, ти – це я!». На вернісажі були представлені роботи учасників обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» за темою «Раціональне природокористування». Також були виставлені цікаві світлини з улюблених куточків природи.

Фотовернісаж

Цього ж дня пройшов природоохоронний квест «Зелений фургон», який був підготовлений педагогами еколого-натуралістичного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

Юні екологи створили 11 команд, що включали дітей різного віку. Кожна команда вигадала свою назву та девіз.

Команди на старті отримали маршрутний лист, у якому, в певному порядку, було «закодовано» маршрут проходження квесту. Ведучий представив журі квесту, розповів про зміст завдань станцій та правила проходження дистанції.

По ходу гри команди проходили 16 станцій, де педагоги оцінювали правильність виконання завдань та заносили отримані бали в маршрутні листи. Ці станції включали завдання за декількома блоками: ботаніка, орнітологія, енергозбереження, народознавство, туризм, рухливі ігри та студія «Танцюють всі!».

Під час гри діти отримали комунікативні навички, вміння працювати в команді, вміння приймати рішення, збагатили свої знання з різних галузей.

Так, на станції «Можна чи не можна», діти створювали природоохоронні знаки, які демонстрували їх знання з охорони природи. Свої набуті знання про ці знаки учасники форуму використовували у конкурсі, який відбувся наступного дня.

На станції «Птах року» школярі доповнили свої знання про самого крупного голуба Європи – покутня, а станція «Птахосвіт» поповнила знання з різноманіття птахів.

Станція Птахосвіт

«Ботанічна зупинка» та «Зелена аптека» розкрили дітям чарівний та різнобарвний світ рослин. Школярі показали свої знання у галузі визначення рослин, використання лікарських рослин.

11 травня у рамках ІІІ Всеукраїнський форум юних екологів України «Збережемо рідний край», юні екологи відвідали Одеську національну академію харчових технологій та Одеський національний політехнічний університет.

Ректор ОНАХТ, Єгоров Богдан Вікторович, щиро привітав учасників форуму. Він розповів про діяльність Академії та новітні технології, які активно використовуються у навчанні студентів. Дітям провели екскурсії до науково-технічної бібліотеки та екскурсії-практикуми по лабораторіях Академії. Учасників форуму ознайомили з новим сучасним обладнанням та напрямами діяльності науково-дослідницьких лабораторій: технологій питної води, механіки і робототехніки.

У лабораторії води ОНАХТ

У лабораторії робототехніки ОНАХТ

В Одеському національному політехнічному університеті дітей привітали Климчук Олександр Андрійович, завідуючий кафедрою Теплових електростанцій і енергозберігаючих технологій, та Гушул Олена Василівна, інженер Центру трансферу технологій. Учасники форуму побачили та ознайомились з роботою сучасного обладнання ефективних енерготехнологій, а також із засобами збереження тепла та енергії вдома. Діти відвідали Центр енергоефективних технологій – майданчик для популяризації сучасних енергозберігаючих технологій серед школярів, а також взяли участь у квесті «Приклади спрощених інтерактивних моделей і конструкцій у сфері енергоефективності та їх застосування у позашкільній освіті».

Практикум з теплозбереження в домі в ОНПУ

У Центрі енергоефективних технологій ОНПУ

12 травня пройшов конкурс «День Чорного моря». У конкурсі взяли участь 11 команд юних екологів.

Гра складалася з 2-х етапів та 4-х конкурсів.

На першому етапі гри команди розділилися на 3 експертні групи, капітани команд отримали завдання, та протягом заданого часу групи одночасно вирішували завдання.

1. «Геологічна вікторина» – учням потрібно було знайти відповідні контури країн-сусідок, що розташовані по берегах Чорного моря та розмістити їх на карті-схемі, а також знайти відповідні стяги та пари у національних костюмах країн-сусідок. Картки-завдання містили 4 питання щодо географії Чорного моря на які необхідно було знайти правильну відповідь.

2. «Знавці Чорного моря» – юні екологи працювали з картками-завданнями, де необхідно було знайти вірну відповідь. Питання були на знання особливостей біології та екології Чорного моря.

3. Конкурс листівок «Вітаємо вас на Чорному морі!». На листівці  команди відображали тему охорони та збереження Чорного моря, раціонального використання його ресурсів, правил поведінки під час відпочинку на морі.

Другий етап гри – творче завдання для всієї команди. Команди презентували невеличкий творчий виступ на тему «Ми любимо Чорне море». На березі моря діти створювали композицію з піску та природних матеріалів на морську тематику, а також презентували творчо перероблену або складену нову пісню про Чорне море. Діти проявили велику творчу винахідливість та завзятість, і за відведений час всі 11 команд підготували дружні та неповторні виступи. Оцінювалася командна робота, злагодженість виконання та компонент творчості.

14 травня відбулося урочисте закриття Всеукраїнського форуму юних екологів на базі Дитячого центру «Молода гвардія». Підведення підсумків роботи форуму та нагородження учасників форуму провели Макосій Дмитро Іванович, директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та Шулдик Ольга Олександровна, методист науково-методичного центру Українського дитячого центру «Молода гвардія». Переможцям та учасникам Форуму були вручені грамоти за перемогу у квесті «Зелений фургон» та конкурсі «День Чорного моря».

Привітання із закриттям

Вручення грамот

Наші переможці

На честь закриття ІІІ Всеукраїнського форуму юних екологів відбулась урочиста концертна програма. У концерті взяли участь учасники Форуму та переможці обласного етапу конкурсу екологічної пропаганди «Земля – наш спільний дім» – колектив «Крапелька» Барабойської школи І-ІІІ ступенів Овідіопольського району, керівник Под’ячева Любов Леонідівна.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар