В Чернівецькій області відбулася Літня педагогічна школа | Національний еколого-натуралістичний центр 31 травня - 20 червня - Всеукраїнський форум юних натуралістів у Міжнародному дитячому центрі «Артек» ***17-20 червня - Всеукраїнський семінар-тренінг для регіональних координаторів програми GLOBE в Україні на тему «GLOBE – 20 років в Україні» *** 17-20 червня - Всеукраїнський збір лідерів дитячого екологічного парламенту та представників юнацьких секцій. Всеукраїнські GLOBE Ігри – 2019 *** 17-22 червня - Міжнародна олімпіада «GENIUS Olympiad 2019» *** 24-27 червня - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій, присвячений 28-й річниці незалежності України


В Чернівецькій області відбулася Літня педагогічна школа

14 червня 2018 року, на виконання плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації на 2018 рік, Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з кафедрою екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича була проведена літня педагогічна школа «Біомоніторинг та біоремедіація садових агроценозів» для вчителів біології, екології та працівників позашкільних навчальних закладів, Заставнівського, Сокирянського, Хотинського, Путильського, Кіцманського, Сторожинецького, Герцаївського, Вижницького районів та міста Чернівці.

Літня педагогічна школа (ЛПШ) – цікава форма роботи, започаткована еколого-натуралістичним центром та кафедрою екології та біомоніторингу ще з 2013 року для учасників проекту «Етноекологічні особливості та дослідження екологічного стану Буковини». Вона дає можливість педагогам вивчити нові методи досліджень, поповнити теоретичні знання, долучитись до науково-дослідницької роботи.

Декілька років поспіль, ЛПШ проводилась на базі ПОВЗ «Лунка». Цього року учасники літньої педагогічної школи працювали в Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді і лабораторіях кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Завідувач кафедри С.С. Руденко та доцент кафедри, к.б.н. Т.В. Морозова доповіли про результати минулорічного спільного проекту «Застосування Drosophila melanogaster L. для біомоніторингу садових агроценозів». Вчені і педагоги в результаті досліджень проаналізували 1526 мух Drosophila melanogaster L., які було зібрано вчителями в польових умовах. В природних популяціях виявили мутації крил та кольору очей мушки, (серед крил переважали Сut-13, а за кольором очей бордові та коричневі). Також відмічено велику кількість мух giant (великі) та ebony. Отже, в результаті досліджень виявлено, що в природніх умовах зростає частота мутаційних подій, які можуть обумовлюватись хімічною (пестицидною) обробкою садів в Чернівецькій області. Однак становлення генної приналежності генетичних мутацій потребує подальших досліджень.

Професор кафедри екології та біомоніторингу д.б.н. Федоряк М.М, національний координатор в Україні проекту «Моніторинг успішності зимівлі бджолиних колоній (Coloss)» ознайомила учасників з даним проектом, який започаткований ще в 2015 року. Фахівці, науковці та практики – учасники проекту намагаються дослідити причини загибелі бджолосімей, розпаду колоній, можливості запобігання колапсу та ефективного лікування бджіл і багато інших питань, що потребують відповіді.

В рамках вищезазначеного проекту науковці кафедри екології та біомоніторингу і молекулярної біології та генетики Інституту біології, хімії та біоресурів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, члени організації ГО АВПБ «Буковинський бджоляр» започаткували в Чернівецькій області свій проект «Моніторинг втрати бджіл на соціально-екологічному градієнті Чернівецької області» і запросили до участі в ньому учасників ЛПШ.

Педагоги власноруч в онлай режимі заповнювали анкету моніторингу смертності бджіл після зимівлі 2017-2018 рр. та за підсумками роботи Літньої педагогічної школи отримали відповідні сертифікати.

Тетяна Грицюк,

методист КЗЧОЦЕНТУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар