В Чернівецькій області відбулася Літня педагогічна школа | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


В Чернівецькій області відбулася Літня педагогічна школа

14 червня 2018 року, на виконання плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації на 2018 рік, Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з кафедрою екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича була проведена літня педагогічна школа «Біомоніторинг та біоремедіація садових агроценозів» для вчителів біології, екології та працівників позашкільних навчальних закладів, Заставнівського, Сокирянського, Хотинського, Путильського, Кіцманського, Сторожинецького, Герцаївського, Вижницького районів та міста Чернівці.

Літня педагогічна школа (ЛПШ) – цікава форма роботи, започаткована еколого-натуралістичним центром та кафедрою екології та біомоніторингу ще з 2013 року для учасників проекту «Етноекологічні особливості та дослідження екологічного стану Буковини». Вона дає можливість педагогам вивчити нові методи досліджень, поповнити теоретичні знання, долучитись до науково-дослідницької роботи.

Декілька років поспіль, ЛПШ проводилась на базі ПОВЗ «Лунка». Цього року учасники літньої педагогічної школи працювали в Чернівецькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді і лабораторіях кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Завідувач кафедри С.С. Руденко та доцент кафедри, к.б.н. Т.В. Морозова доповіли про результати минулорічного спільного проекту «Застосування Drosophila melanogaster L. для біомоніторингу садових агроценозів». Вчені і педагоги в результаті досліджень проаналізували 1526 мух Drosophila melanogaster L., які було зібрано вчителями в польових умовах. В природних популяціях виявили мутації крил та кольору очей мушки, (серед крил переважали Сut-13, а за кольором очей бордові та коричневі). Також відмічено велику кількість мух giant (великі) та ebony. Отже, в результаті досліджень виявлено, що в природніх умовах зростає частота мутаційних подій, які можуть обумовлюватись хімічною (пестицидною) обробкою садів в Чернівецькій області. Однак становлення генної приналежності генетичних мутацій потребує подальших досліджень.

Професор кафедри екології та біомоніторингу д.б.н. Федоряк М.М, національний координатор в Україні проекту «Моніторинг успішності зимівлі бджолиних колоній (Coloss)» ознайомила учасників з даним проектом, який започаткований ще в 2015 року. Фахівці, науковці та практики – учасники проекту намагаються дослідити причини загибелі бджолосімей, розпаду колоній, можливості запобігання колапсу та ефективного лікування бджіл і багато інших питань, що потребують відповіді.

В рамках вищезазначеного проекту науковці кафедри екології та біомоніторингу і молекулярної біології та генетики Інституту біології, хімії та біоресурів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, члени організації ГО АВПБ «Буковинський бджоляр» започаткували в Чернівецькій області свій проект «Моніторинг втрати бджіл на соціально-екологічному градієнті Чернівецької області» і запросили до участі в ньому учасників ЛПШ.

Педагоги власноруч в онлай режимі заповнювали анкету моніторингу смертності бджіл після зимівлі 2017-2018 рр. та за підсумками роботи Літньої педагогічної школи отримали відповідні сертифікати.

Тетяна Грицюк,

методист КЗЧОЦЕНТУМ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар