Обласна експедиція до біосферного заповідника «Асканія-Нова» – 2018 | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Обласна експедиція до біосферного заповідника «Асканія-Нова» – 2018

З 18 по 22 червня 2018 року на базі біосферного заповідника «Асканія-Нова» було проведено щорічну обласну наукову експедицію «Дослідження біорізноманіття Біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Ф. Е. Фальц-Фейна». Захід проводився з метою залучення учнівської молоді Херсонської області до пошуково-дослідної, практичної природоохоронної роботи, підвищення рівня екологічних знань. Експедиція проводилася в рамках Всеукраїнського педагогічного експерименту «Екологізація позашкільної діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу і об’єктів природно-заповідного фонду».

Учасниками заходу стали 15 юннатів Голопристанського, Білозерського, Великоолександрівського, Новотроїцького районів, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона.  Далі наводимо короткий звіт про перебіг експедиції.

День 1. (18.06.2018)

Переїхали до с. Асканія-Нова та облаштувалися на базі кемпінгу «Фортуна».

Про Сучасний стан Біосферного заповідника «Асканія-Нова» – провідної природоохоронної установи міжнародного значення дітям розповіла Татаренко Людмила Леонтіївна – методист сектору екологічної пропаганди.

Змістовну екскурсію «Тварини-переселенці, особливості їх адаптації – робота в зоопарку заповідника» провела  екскурсовод Оксана Іванівна Шарай.

Під час вечірньої програми відбулася презентація команд, захист командних проектів та проведено вечір знайомств.

Дізналися: про історію створення заповідника, роль родини Фальц-Фейнів у розвиток Таврійського регіону, про історію природоохоронної діяльності співробітників заповідника.

Враження: із задоволенням відмічаємо високий інтелектуальний та творчий потенціал всіх учасників нашої групи.

 

День 2. (19.06.2018)

Підйом о 5.00 ранку. О 6.00 розпочато пізнавальну екскурсію з елементами практичної роботи на території природного ядра – цілинного степу, ділянка «Стара». Здається, незважаючи на ранню годину Орисі Петрівні Гофман, науковому співробітнику заповідника вдається закохати у справу дослідження рослинності степу усіх учасників групи.

В приміщенні сектора екологічної пропаганди Людмила Леонтіївна продовжує знайомити дітей із історією заповідника і демонструє групі змістовні презентації та документальні фільми.

У другій половині дня більше трьох годин подорожували орнітопарком та загонами Великого Чапельського поду разом із Мезіновим Олександром Сергійовичем – завідувачем лабораторією збереження різноманіття диких тварин. Побували на  зміїній гірці.

Надвечір провели молодіжну гру та конкурс флеш-мобів.

Дізналися: безліч цікавих фактів про структуру, забудову, районування заповідника, про роль штучних водойм та Великого Чапельського поду для збереження птахів та тварин. Ознайомилися з проведенням геоботанічних та популяційних досліджень рослин степу.

Враження: вражені відданістю заповідній справі та науці Орисі Петрівни та Олександра Сергійовича. Не помітили як промайнув час екскурсії не зважаючи на жару до 40 градусів.

 

День 3. (20.06.2018)

Після ранкової гімнастики відправилися на фото-сафарі у загони Великого Чапельського поду.

Вдалося побачити безліч копитних тварин, зокрема: антилопу гну, канну, муфлонів, зебр, кафрського буйвола, скот ватусі, лань європейську, бізонів. А от віслюки, поні та коні Пржевальського охоче підходили та спілкувалися з дітьми.

У другій половині дня Ольга Леонидівна Чорнобаєва провела для дітей екскурсію в дендрологічному парку.

Надвечір відбувся захист дитячих наукових робіт за участю Ольги Леонідівни та Олександра Сергійовича.

Діти продемонстрували свою науково-дослідницьку та природоохоронну діяльність, ретельну підготовку, ґрунтовні знання з екології та історії рідного краю, виявили прагнення до дослідження, пізнання, небайдуже ставлення до природи.

Дізналися: про особливості перебування копитних тварин в напіввільних умовах у загонах Великого Чапельського поду.

Враження: відчули, наскільки приємно контактувати з тваринами!

Створення дендропарку у безводному степу один з великих подвигів Ф. Е. Фальц-Фейна.

Вдячні співробітникам заповідника за те, що після роботи дві години поспіль разом із дітьми проводили аналіз наукових робіт (до речі час знов-таки пролетів непомітно).

 

День 4. (21.06.2018)

Про тваринний світ біосферного заповідника розповів Думенко Віталій Павлович – науковий співробітник заповідника. Із фондом бібліотеки групу ознайомила Рижих Олена Петрівна.

На велику подяку всім співробітникам заповідника діти вирішили продемонструвати танцювальний флеш-моб. Також заспівали Гімн України та козацькі пісні.

На завершення експедиції разом із Веселою Світланою Олександрівною, завідувачем сектором екологічної пропаганди підведені підсумки експедиції та відзначено учасників.

Дізналися: про особливості фауни цілинного степу.

Враження: відчуваємо велике задоволення та вдячність усім співробітникам заповідника!

Таким чином, протягом чотирьох днів діти отримали ґрунтовні знання з історії заповідника, дізналися про його екологічні, ботанічні, зоологічні особливості. Найважливіший результат, що досягли  організатори заходу – формування в учнів екологічної свідомості та усвідомлення дітьми цінності й унікальності природи біосферного заповідника.

 

Т. О. Мудрак,

завідувач методичним відділом

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар