13 вересня 2018 року в рамках Серпневої конференції педагогічних працівників Шевченківського району міста Києва та проведення Вересневих студій голів районних методичних об’єднань Національний еколого-натуралістичний центр провів семінар-практикум з теми: «Інтеграція шкільної та позашкільної освіти в аспекті «Нової української школи».
В роботі семінару взяли участь 35 вчителів вищої категорії.
Педагогічними працівниками НЕНЦ були висвітлені наступні теми:
«Методика позашкільної роботи з інтелектуально обдарованими учнями».
Висвітлено психолого-педагогічні засади роботи з творчо обдарованими старшокласниками, інноваційні форми і методи діяльності сучасного закладу позашкільної освіти, напрями роботи творчих учнівських об’єднань вищого рівня, творчі досягнення вихованців НЕНЦ на учнівських змаганнях вищого рівня.
«Розвиток екологічних компетентностей під час проведення позашкільних та позакласних масових заходів».
Вчителі були зорієнтовані на участь у заходах, що відділ екології проводить у 2018-2019 н. р. Організовує роботу педагогічних заходів: Всеукраїнського екологічного форуму «Освіта для сталого (збалансованого) розвитку» (квітень, НЕНЦ); Всеукраїнських екологічних тренінгів «Моніторинг навколишнього природного середовища» (жовтень-квітень).
Організовує масові екологічні заходи з школярами та молоддю: Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище; Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел», збір учасників екологічних експедицій, походів, польових практик; Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім»; Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста». Проводить заочні заходи: Міжнародний конкурс «Збереження народних традицій»; Міжнародний еколого-валеологічний конкурс (Польща); Всеукраїнський конкурс «Вчимося заповідувати»; Всеукраїнський конкурс «Біощит». Відділ екології здійснює керівництво роботою Всеукраїнського наукового екологічно-природничого комплексу «Екологос»; Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета»; Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент. Розкрито завдання Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета».
Шляхи інтеграції позашкільної та шкільної біологічної освіти в аспекті «Нової української школи».
Ефективність впровадження інноваційних підходів у освітній процес можливий за умови організації підготовки як учнів, так і педагогів. Пріоритетною є ідея діяльнісного підходу та формування в педагога стійкої мотивації до самовдосконалення новому. Шукаючи шляхи поєднання звичного й нового, прагнемо до модернізації наявного особистого потенціалу кожного педагога.
НЕНЦ здійснює організаційний та методичний супровід всеукраїнських очно-заочних конкурсів: юний селекціонер і генетик; винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного спрямування окремо для учнів середнього і старшого віку та студентів; біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи», Всеукраїнські Globe ігри, дві сесії Природничої школи учнівської молоді та ряд заочних конкурсів. Загалом біологічний напрям Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді щороку координує проведення 12-ти очних етапів організаційно-масових заходів.
У творчих учнівських об`єднаннях вищого рівня школярі займаються науковою роботою з біології за завданнями науковців, опановують досягнення біологічної науки, знайомляться з методами біологічних досліджень, захищають біологічні проекти та науково-дослідні роботи на конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Вчителі біології та екології отримали вичерпну інформацію щодо початку роботи творчих учнівських об’єднань НЕНЦ у новому навчальному році та висловили готовність до співпраці в напрямі комплектування гуртків кількісним складом учнів.
По закінченні роботи була проведена презентація напрямів діяльності структурних підрозділів НЕНЦ.