ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»

14 листопада 2018 року КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів на базі Стрийської міської станції юних натуралістів розширену обласну методичну раду на тему «Країні Позашкілля – 100 років» (приурочену 100-річчю позашкільної освіти в Україні).

Методична рада розпочалась із екскурсії Стрийською СЮН, яку провела директор Кирилів Оксана Василівна. Присутні мали можливість ознайомитися із оформленням кабінетів, роботою гуртків та територією станції (парком Генріха Йордана, альпійськими гірками, теплицею, садом, алеєю Героїв, де в квітні 2018 р. разом з учасниками АТО, лісівниками, педагогами та вихованцями СЮН була висаджена алея дубів).

Засідання продовжив голова методичної ради Кийко Андрій Олександрович, директор ЛОЦЕНТУМ, який у своєму виступі розповів про історичні аспекти становлення позашкілля України, охарактеризував пріоритети та перспективи розвитку закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, ознайомив учасників заходу з досягненнями та успіхами ЗПО області та стратегією розвитку позашкільної освіти Львівщини.

Заступник директора з навчально-методичної роботи ЛОЦЕНТУМ Кошіль Марія Іванівна зосередила увагу на розвитку професійної компетенції педагогічних працівників ЕНЦ (СЮН) у між атестаційний період та участі педагогів-позашкільників в обласних і Всеукраїнських фахових педагогічних конкурсах, вимогах до написання та оформлення конкурсних матеріалів (програм, навчально-методичних матеріалів еколого-натуралістичного напряму, фото- та відео презентацій з досвіду роботи закладів позашкільної освіти).

Цікавою та змістовною була відео презентація «Від екології довкілля до екології душі», яку продемонструвала методист Стрийської міської СЮН Опришко Ліліана Юріївна. Вона поділилася з членами методичної ради досвідом організації та проведення масових еколого-натуралістичних заходів, нетрадиційних гурткових занять, співпрацею педагогів закладу з громадськими екологічними організаціями та ЗМІ.

У другій частині засідання методичної ради Келембет Олександра Володимирівна, керівник гуртків ЛОЦЕНТУМ, провела тренінг з національно-патріотичного виховання «З Україною у серці» на якому присутні мали змогу ознайомитись з теоретичними й методичними матеріалами для проведення тренінгів і тренінгових занять з патріотичного виховання дітей та молоді. Для учасників методради були проведені: керована дискусія «Національно-патріотичне виховання у викликах часу», інтерактивна вправа «Сонечко сяє!», вправа на відпрацювання кластерного методу «Патріотичний кросворд», вправа на завершення «Нам сьогодні вже щастить!» та роздані дидактичні матеріали.

Цікавим був і майстер-клас з виготовлення флористичної листівки, який провела для учасників заходу керівник гуртків Стрийської міської СЮН Хрущ Людмила Володимирівна. Педагоги ознайомилися з секретами флористики, технологією виготовлення листівки, набули практичних вмінь і навичок. По завершенні майстер – класу кожен залишив собі власноруч виготовлену листівку.

Методична рада відбулася у форматі активного діалогу. Підводячи підсумки засідання, голова методичної ради Андрій Олександрович Кийко наголосив, що потрібно і надалі впроваджувати такі форми і методи роботи у позашкіллі, які б були доступними, якісними та ефективними.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • spaceman
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d