Ось і закінчилася експедиція «Чиста хвиля – 2019», участь у якій брали вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, найактивніші слухачі обласної заочної біологічної школи та члени Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.
Під час експедиції протягом десяти днів з 30 липня до 8 серпня було пройдено близько 120 км по річці Ворскла. Цього року юні екологи обстежили прибережну зону річки Ворскла на території Кобеляцького району. Діти відвідали ландшафтні заказники «Шарівка», «Перегонівка», регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський» та заповідне урочище «Сокільське».
Юннати під керівництвом науковців проводили іхтіологічні, ентомологічні, орнітологічні та дендрологічні дослідження, зібрали матеріали для написання власних науково-дослідницьких робіт, брали участь у природоохоронних заходах: знищували зарослі ваточника сирійського, що є адвентивною північноамериканською рослиною, очищали прибережну смугу річки від сміття, проводили бесіди про охорону довкілля з рибалками, відпочивальниками та місцевими жителями.
Діти мали можливість змістовно відпочити: покупатися в річці, пограти в спортивні ігри, поспівати під гітару біля вогнища. Усіх учасників експедиції посвятили в екологи і вони отримали свідоцтва юних природоохоронців.
Залучення учнівської молоді до участі у наукових експедиціях – це ефективний метод екологічного виховання.