Проведена обласна еколого-краєзнавча експедиція на базі біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е.Фальц-Фейна | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведена обласна еколого-краєзнавча експедиція на базі біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е.Фальц-Фейна

З метою формування у дітей та учнівської молоді екологічного мислення та ґрунтовних екологічних знань, почуття національної гідності та патріотизму, розвитку співпраці з провідними установами природно-заповідного фонду України, використання елементів музейної педагогіки в освітньому процесі з 10 по 13 вересня 2019 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф. Педан), була проведена обласна еколого-краєзнавча експедиція на базі біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е.Фальц-Фейна. В експедиції брали участь 16 юннатів Дніпропетровщини – переможці обласних та всеукраїнських конкурсів з м.м. Дніпра, Павлограда, Дніпровського району, Слобожанської селищної ради.

Заповідник “Асканія Нова” – науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України, державний заповідник, заснований в 1898 році Фрідріхом Фальц-Фейном, розташований біля смт. Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області (звідки й колишня назва заповідника — “Чаплі”).

Назву місцевості дав один з її попередніх власників — герцог Фрідріх Фердинанд Ангальт-Кетен-Плесський у 1841 році на честь маєтку Асканії в Німеччині.

Площа заповідника становить 33 307,6 га, з них 11 054 га — “абсолютно заповідна” степова зона. Асканійський степ вважається типчаково-ковиловим. У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут ростуть 478 вищих рослин. У заповіднику виявлено 6 видів судинних рослин з Червоного списку МСОП, 9 видів з Європейської червоної книги, 20 з Червоної книги України. 2 з Додатку І Бернської конвенції (разом — 26 видів).

Діти мали можливість ознайомитися з одним із найстаріших заповідних куточків України — біосферним заповідником світового рівня. Вони побачили унікальний незайманий степ, взяли участь у ретрофотосафарі, відвідали зоопарк та дендропарк.

Юннати дізналися багато нового про червонокнижних тварин, що мешкають на території заповідника, як то: дикі коні Пржевальського, антилопи Канна, антилопи Гну, бізони, різні види зебр тощо.

Розповідь екскурсовода про історію створення заповідника та  дендропарку, який є зеленою перлиною серед безкрайніх степів Херсонщини, дуже зацікавила юннатів. Не залишилися поза увагою і мешканці зоопарку, яких діти годували жолудями, зібраними на території дендропарку.

Години спілкування з науковцями, спогади про чарівні степові краєвиди рідної України та її мешканців надовго залишаться у серцях юннатів.

Учасники експедиції

Ретрофото-сафарі

Подорож до дендропарку

Чудові краєвиди дендропарку

Ласощі для коня Пржевальского

Антилопа Канна з юннатами

Юннатівські улюбленці

До нових зустрічей, Асканіє-Ново!

Керівник гуртка

комунального закладу освіти

“Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”

Лапіна О.П.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар