Юні лісівники Рахівщини допомагають відновлювати ліс висадкою саджанців | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває набір учнівської молоді різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** Триває Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 03-05 листопада 2020 року відбудеться фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» *** 03-13 листопада 2020 року - Науково-технічний конкурс «Еко-Техно Україна 2021» *** 05-08 листопада 2020 року буде проведено ІІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України *** 07-09 листопада 2020 року відбудеться Всеукраїнська ювілейна естафета "Стежками юннатівського руху" в НЕНЦ *** до 15 листопада 2020 року подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021» (заочно) *** 16-27 листопада 2020 - Декада юннатівського вогника, присвячена 95-річчю юннатівського руху в Україні *** 18-20 листопада 2020 - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») ***


Юні лісівники Рахівщини допомагають відновлювати ліс висадкою саджанців

З метою виховання у підростаючого покоління охорони, бережливого і відповідального ставлення до лісових екосистем, юннати гуртка „Юні лісівники”, керівник М.І. Дячук, разом із майстром лісу М.В. Ключівським провели осінню посадку лісу в Лазещинському лісництві.

Саме зараз у ДП „Ясінянське ЛМГ” в розпалі осіння посадка лісових культур.

Зазвичай, осінній посадковий сезон розпочинається з моменту падолисту і до стійких заморозків. Він може тривати з кінця вересня і аж до листопада – грудня. У цей період фізичні процеси дерев уповільнені, рослини знаходяться в природному безлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів, що допомагає легше перенести пересадку. Однією з переваг осінньої посадки лісу вважається відсутність високих температур, що дає змогу знизити інтенсивність випаровування вологи, тоді, як навесні кожен сонячний день працює проти приживлення. Це сприяє успішному приживленню сіянців і саджанців та ефективнішому процесу лісовідновлення.

За словами лісничого М. В. Ключівського, посаджений восени сіянець має більший запас вологи та поживних речовин. Це сприяє росту й розвитку кореневої системи і більшій здатності витримувати осінні заморозки та сонячні опіки, ніж весною… Тому зараз найбільш оптимальний час для того, щоб успішно та максимально ефективно відновити наші ліси”, – завершив лісничий.

Ліси України сформовані понад 30 видами деревних порід, серед яких домінують сосна (Pinussilvestris), дуб (Quercusrobur), бук (Fagussilvatica), ялина (Рісеаabies), береза (Betulapendula), вільха (Alnusglutinosa), ясен (Fraxinusexcelsior), граб (Carpinusbetulus), ялиця (Abiesalba). Серед них хвойні насадження займають 42 відсотки загальної площі, зокрема, сосна — 33. Твердолистяні становлять 43 відсотки, зокрема дуб і бук – 32.

Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею та запасами лісу є європейською лісовою державою. За площею лісів Україна посідає восьме місце в Європі.

Значення лісу в природі неможливо переоцінити. Ліси впливають на клімат, пом’якшуючи його, маючи величезне водорегулююче значення. Завдяки рослинності в лісі нагромаджується значна кількість вологи. Ліс впливає на формування ґрунту. Лісові насадження захищають поля від суховіїв, вітрової та водної ерозії ґрунтів. Лісове повітря позбавлене пилу, наповнене корисними виділеннями рослин (фітонцидами), які відновлюють сили людини, дарують їй здоров’я.

Сьогодні проблема збереження лісів України стоїть дуже гостро. Адже, не має жодного регіону в країні, де б не існувало порушень у лісовій зоні, приміром, незаконна вирубка, пожежі, стихійні сміттєзвалища, тощо. Прийшов час зупинитися і усвідомити, що своїми бездумними діями ми руйнуємо свій життєвий простір, без якого загине все живе. Саме цьому молодь повинні навчати педагоги. І тому ми, як і у всіх дитячих об’єднаннях ЗОЕНЦ, пропагуємо бережливе ставлення до природи, екологічно грамотне використання ресурсів, зокрема, лісу. Адже його величність

„Ліс” – це не тільки „легені планети, а й середовище проживання третьої частини всіх видів рослин, тварин і грибів, що існують на Землі. Без лісу вмирають водойми – річки, ставки, озера, цілющі криниці, мінеральні джерела світ перетворюється на пустелю. Тож, бережімо ліс та примножуймо його безцінні зелені багатства!

Мирослава Копча, в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи,

Мирослава Дячук, керівник гуртків

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар