Захоплююча екскурсія до казкової Міжгірщини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Захоплююча екскурсія до казкової Міжгірщини

У НПП „Синевир” Міжгірського району 30 листопада 2019 року відбулася неймовірно цікава та пізнавальна екскурсія з педагогами та юннатами ЗОЕНЦ. Ужгородців гори зустріли вражаючими та мальовничими краєвидами, першим снігом і приємним морозцем.

Першою зупинкою став реабілітаційний центр бурого ведмедя, заснований у квітні 2011 року. Метою даного центру є реабілітація та захист тварин, які зазнали жорстокого поводження чи утримувались у неволі без відповідних умов. Для них відведена загороджена територія площею 12,5 гектарів. Клишоногі, які потрапляють в притулок, спочатку проходять карантин, щеплення і знаходяться у спеціальних вольєрах, розташованих у лісі. Згодом, після відновлення у тварин сил і здоров’я, їх випускають у природне середовище. Вихованці захоплююче спостерігали за бурими красенями, які дружно зустрічали нас, подорожуючих відвідувачів, і навіть ласували їжею (яблука, морква, буряк), яку принесли юннати. Цікаву розповідь про ведмедів, їх види та поширення розповіла Ольга Величканич, завідувачка відділу біології. Педагог наголосила, що дуже добре, коли створюються такі прекрасні центри, де звірі, які зазнали жорстокої долі, мають змогу насолоджуватись життям.

Наступна зупинка – „Долина вовків” – для юннатів перетворилась на справжню несподіванку і стала родзинкою нашої мандрівки. Директор екопарку Юрій Тюх розповів про види вовків, які проживають в Долині (чорний канадський, білий полярний, сірі карпатський та степовий), про те, що деякі з них, а саме: сірий степовий та сірий карпатський взяті з дикої природи, коли були хворими та пораненими. Окрім родин вовків, на території екопарку проживає велика кількість інших тварин, які також підкорили серця юннатів та педагогів. Зокрема, зубри, верблюди, бізони, лами, тигри, леви, олені, ослик птахи-велетні страуси, та інші.

Завершальною зупинкою подорожі став візит до одного із семи чудес України, візитівки Національного природного парку,–озера Синевир.

Завідувачка відділу організаційно-масової роботи Оксана Кремінь розповіла учням захоплюючу легенду про назву озера, у якій йдеться про вірне кохання графської доньки Синь до простого верховинського пастуха Вира. Далі юннатка Марина Повханич доповнила розповідь цікавою історією про дерев’яну 13-метрову скульптуру Сині та Вира, що височіє на протилежному березі, виготовленої з унікального африканського дерева махаон.

Відвідуючи озеро, діти мали можливість придбати вітамінні чаї на основі сухих плодів ягід та зібраних карпатських трав, а також скуштувати сосновий мед, настояний на шишках.

З чудовими емоціями та приємною втомою всі повертались додому. Про це засвідчили пісні, які виконували учасники екскурсії дорогою в Ужгород.

Наостанок юні природоохоронці бурхливими оплесками подякували водію за комфортність та безпечність в дорозі, а педагогам — за проведену змістовну та незабутню екскурсію.

Мирослава Вайдич, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар